I Vavrinka u seriji Đokovića

Švajcarski teniser je igrao odlično u prvom setu, propustio četiri brejk lopte, a onda je Đoković pokazao šta može - nakon rezultata 4:4 je osvojio sedam gemova
Đoković, Foto: Reuters
Ažurirano: 12.05.2011. 22:20h

Novak Đoković je upisao i 34. pobjedu u 2011. godini. Žrtva trenutno najdominantnijeg tenisera planete postao je i Stanislas Vavrinka, koji je nakon 94 minuta izgubio 6:4, 6:1.

Švajcarski teniser je igrao odlično u prvom setu, propustio četiri brejk lopte, a onda je Đoković pokazao šta može - pri rezultatu 4:4 je osvojio gem na svoj servis, a potom iskoristio treću set loptu.

I u narednih pet gemova je bio dominantan, pa je Vavrinka morao da potpiše kapitulaciju.

Naredni rival 23-godišnjeg Beograđanina je Robin Soderling, koji je u sjajnom meču nadvisio Nikolasa Almagra (6:3, 3:6, 6:4).