Nova šestica Reala, četiri gola Ronalda!

Nakon šestice u Valensiji, izabranici Žozea Murinja demontirali su i Sevilju na “Sančez Pichuanu” (6:2).
Kristijano Ronaldo, Foto: Reuters
Ažurirano: 07.05.2011. 22:27h

Reala kao da je razljitilo ispadanje od Barselone u Ligi šampiona - nakon šestice u Valensiji, izabranici Žozea Murinja demontirali su i Sevilju na “Sančez Pichuanu” (6:2).

Briljirao je Kristijano Ronaldo, koji je postigao četiri efektna gola, a tri u razmaku od samo deset minuta (između 65. i 75). Odbrana Sevilje pored rastrčanih Madriđana djelovala je u tim trenucima kao razbijena vojska, pa je pravo čudo kako tim iz Andaluzije nije primio još neki gol.

Osim Ronalda, majstorijom se istakao Kaka (sjajan gol u finišu prvog poluvremena), a pogodio je i nekadašnji igrač Sevilje Serhio Ramos.

Rezultati:

Sevilja - Real Madrid 2:6 (Negredo 61, 84 - Ramos 21, Ronaldo 31, 65, 70, 75, Kaka 42)

Atletik Bilbao - Levante 3:2 (Tokero 31, Lopez (penal) 47, Ljorente 63 - Stuani 77, Nano 85)

Hetafe - Almerija 2:0 (Kolunja 4, Rios 53)

Erkules - Rasing 2:3 (Sendoa 40, Gomes 43 - Santos 14, 43, Enrike 45)

Sporting Hihon - Deportivo 2:2 (Ajoze (penal) 35 , Baral (penal) 90 - Adrijan 8, 40)

Valensija - Real Sosijedad 3:0 (Soldado 16, 37, Honas 25), Atletiko Madrid - Malaga 0:3 (Rondon 29, Baptista 35, Mareska 84).