Remzi srušio Mančester junajted

Prvenstvo se sada zakuvalo na vrhu, Mančester junajted tri kola prije kraja ima samo tri boda više od Čelzija. Dva tima će se sastati u narednom kolu na "Stemford bridžu"
Ažurirano: 01.05.2011. 15:26h

Fudbaleri Arsenala iznenadili su englesku javnost, a vjerovatno i sami sebe, nakon što su nakon ko zna koliko vremena dobili jedan veliki meč - na "Emirejtsu" je pao Mančester junajted (1:0).

Jedini gol na meču postigao je Aron Remzi, koji je bio u timu samo zbog toga što je Fabregas povrijeđen - mladi Velšanin je u 56. minutu iskoristio ubacivanje Van Persija i elegantno savladao Van der Sara.

Mančester je u 90. minutu tražio penal, nakon što je Kliši oborio Ovena u šesnaestercu, ali je sudija Kris Foj vjerovatno kompezovao situaciju iz prvog poluvremena, kada je Nemanja Vidić igrao rukom ispred svog gola.

Prvenstvo se sada zakuvalo na vrhu, Mančester junajted tri kola prije kraja ima samo tri boda više od Čelzija. Dva tima će se sastati u narednom kolu na "Stemford bridžu", kada bi u direktnom sudaru mogao da bude odlučen šampion. Arsenal je treći sa šest bodova manje od Mančestera.

A Liverpul je napunio mrežu Njukasla na "Enfild roudu" (3:0) i stigao do svoje najveće tačke u sezoni - petog mjesta na tabeli. Totenhem, koji ima utakmicu manje, skliznuo je na šestu poziciju.

Treća pobjeda na posljednja četiri meča, a druga uzastopna, dobra je preporuka za trenera Kenija Dalgliša, legendu kluba, koji je preuzeo tim od Roja Hodžsona kada su "redsi" bili u vrlo nezavidnoj poziciji.

Maksi Rodrigez je u 10. minutu najavio pobjedu, Kajt je u 59. iz penala povećao na 2:0, da bi "svrake" dokrajčio Luis Suarez u 65. minutu.

U drugom "lunchtime" meču koji je igran danas (vrijeme za ručak, kako takve utakmice zovu Englezi), Birmingem je na svom stadionu odigrao neriješeno sa Vulverhemptonom (1:1), ostavivši Vulvse u opasnoj zoni.

Arsenal - Mančester junajted 1-0