Kontroverzna pobjeda Čelzija nad Totenhemom

Čelzi oba gola postigao na neregularan način - prvi nakon što lopta nije prešla gol liniju, a drugi iz očiglednog ofsajda
Gomeš, Foto: Reuters
Ažurirano: 30.04.2011. 18:51h

Čelzi je golom Kalua minut prije kraja savladao Totenhem na "Stemford bridžu" (2:1) i sačuvao promil šanse da može da odbrani šampionsku titulu.

Ekipa Karla Anćelotija prišla je vodećem Mančester junajtedu na samo tri boda i sjutra će s nestrpljenjem ispratiti gostovanje "đavola" Arsenalu. Ukoliko razlika ostane na tri, ili se eventualno poveća na četiri boda, "plavi" će tražiti šansu da u tri posljednja kola uhvate Mančester junajted.

A trijumf protiv Totenhema u gradskom derbiju stigao je nakon dva neregularna gola - prvi je "postigao" Frenk Lampard iako lopta nakon njegovog šuta i očajne reakcije golmana Gomeša nije prešla gol liniju, a drugi Solomon Kalu minut prije kraja iz očiglednog ofsajda.

Totenhem je prije toga vodio sa 1:0 maestralnim golom Sandra sa 25 metara.