Fešta u Dortmundu, Borusija šampion

Borusija iz Dortmunda novi je šampion Njemačke – Borusija je danas, meču 32. kola, kao domaćin pobijedila Nirnberg sa 2:0.
Jirgen Klop, Foto: Reuters
Ažurirano: 30.04.2011. 18:38h

Pošto je drugoplasirani Bajer Leverkuzen kao gost izgubio od Kelna istim rezultatom, tim iz Dortmunda je osigurao titulu jer dva kola prije kraja ima nedostižnih osam bodova prednosti u odnosu na Bajer, i tako se domogao sedme titula u klupskoj istoriji.

Golove za "milionere" postigli su Lukaš Barioš u 32. i Robert Levandovski u 43. minutu, dok je dvostruki strijelac za Keln bio reprezentativac Slovenije Milivoje Novaković, u 67. i 82. minutu.

Keln je pobjedom protiv favorizovanog Bajera napravio veliki korak ka opstanku u ligi, pošto dva kola prije kraja ima četiri boda više od timova koji se nalaze u "opasnoj zoni".

Štutgart je kao gost pobijedio Hofenhajm sa 2:1, a strijelac pobjedonosnog gola na tom meču bio je reprezentativac Srbije Zdravko Kuzmanović. On je protivničku mrežu zatresao u 68. minutu iz penala, što je bio njegov deseti pogodak ove sezone.

Štutgart je, takođe, osvojio bodove koji nagovještavaju da će se i naredne sezone ekipa takmičiti u Bundesligi.

Bajern Minhen je u posljednjoj današnjoj utakmici Bundeslige "isprašio" polufinalistu Lige šampiona Šalke sa 4:1.