Mogren torpedovao Dečić, sigurna Budućnost

Mogren je na Lugovima deklasirao Dečić 4:1 i sačuvao tri boda prednosti u odnosu na Budućnost, koja je danas na svom terenu bila bolja od Mladosti 2:0.
62 pregleda 0 komentar(a)
FK Budućnost, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 30.04.2011. 16:48h

Mogren je na Lugovima deklasirao Dečić 4:1 i sačuvao tri boda prednosti u odnosu na Budućnost, koja je danas na svom terenu bila bolja od Mladosti 1:0. Rudar i Zeta remizirali 2:2.

Izabranici Brana Milačića lako su stigli do sva tri boda protiv gostiju iz Tuzi., koji je u Budvi prvi mogao do gola, kada je Nuhodžić silovito šutirao, ali je Popović spasao gol Mogrena. Pet minuta kasnije Mogren je poveo golom Bataka, nakon odličnog centaršuta Matića. U finišu prvog poluvremena obje ekipe mogle su do gola, ali su šutevi Matića i slobodnog udarca, odnosno Đukića završili u okvir gola.

Već u prvom minutu nastavka Ranđelović je udvostručio prednost Mogrena, da bi deset minuta kasnije Grbić iz penala riješio pitanje pobjednika. Dečić je tri minuta kasnije preko Grbovića, koji se nakon kornera najbolje snašao u šesnaestercu domaćih, smanjio na 3:1, a konačan rezultat u 70. minutu postavio je svojim drugim golom Ranđelović.

Budućnost je slavila u gradskom derbiju, iako je mrežu protivnika načela tek krajem prvog poluvremena. Prije toga su neprecizni bili Bošković, Vukčević i Mugoša sa jedne, te Savićević sa druge strane. U 34. minutu Šofranac je u svom šesnaestercu srušio Vukčevića, sudija Marković je pokazao na bijelu tačku, ali je neprecizan bio Ivan Vuković, koji je šutirao maltene u golmana Marčelja.

Ipak, Budućnost je u 42. minutu povela golom Mugoše, koji je šutirao sa oko 20 metara i matirao gostujućeg golmana. Mladost je u 65. minutu imala odličnu priliku za izjednačenje preko bivšeg igrača Budućnosti Sekulića, ali je njegov šut glavom zaustavio Dragojević. Desetak minuta kasnije gosti su ponovo bili u šansi, ali je Lakić sa pet metara glavom šutirao preko prečke. Olakšanje za Budućnost stiglo je u 89. minutu, kada je Orahovac, nakon asistencije Boškovića, pogodio za konačnih 2:0.

Kao prije tri dana u Golubovcima, u revanšu polufinala Kupa Crne Gore, Rudar i Zeta su odigrali 2:2, i ponovo Pljevljaci nijesu sačuvali prednost od 2:0. Golovima Jovanovića i Vlahovića, Rudar je na poluvremenu imao lijepu prednost, ali je Korać u nastavku donio Zeti bod.

Sutjeska je upisala važnu pobjedu u borbi za opstanak, pošto je na stadionu kraj Bistrice savladala Petrovac, sa dva gola Dubljevića, nakon asistencija Vukovića i Markovića.

Lovćen je skoro prebrinuo brige oko opstanka - Cetinjani su u Baru savladali Mornar golom Jablana iz kontranapada u 81. minutu, kojim je barski klub došao u još težu situaciju kada je opstanak u pitanju.