Kiks Borusije, Bajern samo do boda

Borusija izgubila u Menhengladbahu, Bajern je gubio na svom terenu do 89. minuta, kada je bod Bavarcima donio Mario Gomez iz penala
55 pregleda 0 komentar(a)
Bajerb, Foto: Reuters
Ažurirano: 23.04.2011. 16:58h

Borusija je mogla nakon ovog kola da bude promovisana u novog šampiona Njemačke, ali će armija navijača morati da sačeka makar još neko vrijeme - „milioneri” su poraženi u Menhengladbahu (1:0), pa je zahvaljujući pobjedi Bajera nad Hofenhajmom prednost na tabeli sada pet bodova.

Tim iz Dortmunda do kraja igra kod kuće sa Nirnbergom i Ajntrahtom, a u gostima sa Bremenom.

- Poraz je poraz i nije prijatan. Blizu smo cilja i ne mislim da smo u krizi - rekao je trener Borusije Jirgen Klop.

Minhen će da drhti do samog kraja Bundes lige, jer vrlo lako može da se desi da Bajern ne dođe do pozicije koja garantuje plasman u Ligu šampiona naredne godine - Bavarci su jedva izborili remi u Frankfurtu (1:1) pa tri kola prije kraja kasne bod za trećeplasiranim Hanoverom, koji je trenutno u zoni za plasman u elitno takmičenje.

Bajern je protiv Ajntrahta spasavao živu glavu, a do boda je došao u 89. minutu golom Marija Gomesa iz penala. - Situacija nije prijatna, ali moramo da dobijemo sve do kraja i da se nadamo da Hanover to neće da uradi - kazao je Gomes.

Štutgart je proradio u finišu i pobjedom protiv Hamburgera (2:0) napravio veliki korak ka opstanku. „Švabe” su do tri boda predvodili Kakau i Gentner. Kajzerslautern je slavio u Gelzenkirhenu (1:0, gol Srđana Lakića).

Bajer L. - Hofenhajm 2:1