Kasiljas: Ne smijemo da dozvolimo da nam Kup opet izmakne

Real je posljednji put osvojio Kup Kralja još 1993. godine. Iker Kasiljas je 11 godina u Realu i sjutra ima šansu da prvi put osvoji domaći Kup
kasiljas, Foto: Reuters
Ažurirano: 19.04.2011. 10:29h

Sjutrašnji obračun Reala i Barselone u finalu španskog Kupa (Valensija, 21.30 sati) nosi sa sobom i interesantnu istorijsku konotaciju.

Real, naime, čak 18 godina nije osvajio trofej koji nosi ime kao da je uvijek pripadao Realu (ovo je Kup Kralja, a Real je "kraljevski klub").

O ovom detalju danas je na konferenciji za novinare pričao golman Reala Iker Kasiljas.

- Kup kralja je nevjerovatno značajno takmičenje za Real i ne smijemo sebi da dozovolimo da i 18. godinu ne podignemo taj pehar - rekao je Kasiljas.

Golman španske reprezentacije brani za Real čak 11 godine i sjutra ima šansu da prvi put osvoji Kup Kralja.

Protivnik je najmoćniji tim na planeti - Barselona.

- Neće biti lako. Očekujem sjajan meč u kojem će se sastati dva najbolja španska tima. Barselona možda jeste favorit, ali u fudbalu je sve moguće, naročito kad se igra samo jedan meć. Ne krijemo, očekujemo da osvojimo Kup - rekao je Kasiljas.

Barsa i Real su u subotu veče remizirali u prvenstvu (1:1), a naredne srijede ih očekuje prva utakmica polufinala Lige šampiona.