Napoli nije izdržao pritisak

Napoli_1, Foto: REUTERS
Ažurirano: 17.04.2011. 21:34h

Napoli je stao kada su svi očekivali da ostane jedini pravi konkurent Milanu u borbi za Skudeto.

Napolitanci su izgubili na „San Paolu” od Udinezea (2:1), koji se, iako je igrao bez Di Natalea i Sančesa, naigrao fudbala i praktično ubio prvenstvo kada je sam vrh Serije A u pitanju...

U odsustvu „blizanaca iz Udina”, razigrali su se zaboravljeni Asamoa i Herman Denis - prvi je prolazio pored odbrane domaćina kao da je nema, a Argentinac samo dokazao da je u Napoliju bilo mjesta za njega.

Udineze je poveo evrogolom Gokana Inlera u 55. minutu (sjajnim udarcem sa 25 metara matirao De Sanktisa), a kada je Denis postigao gol za 2:0 postalo je jasno da Napolitanci više nemaju snage da šampionatu daju novu dimenziju. Napoli je imao trzaj u 88. minutu, ali je Samir Handanović odbranio penal Edinsonu Kavaniju. U 95. minutu je Maskara postavio konačnih 2:1.

Milan je tako u ovom kolu napravio ključnu prednost - ima šest bodova više od Napolija, osam od Intera, pa se na „San Siru” polako sprema slavlje, jer je Skudeto nikad bliže, prvi put od 2004. godine.

Lacio ne želi da odustane od Lige šampiona i to je pokazao na teškom gostovanju Kataniji – Rimljani su pokerom golova osvojili tri važna boda u duelu sa Katanijom i sačuvali četvrto mjesto.

Golove za „nebesko-plave” su postigli Ernanes, Mauri, Flokari i Zarate. Lacijalima odgovara i remi Juventusa u Firenci - „stara dama” i „viola” su igrale bez golova na „Artemio Frankiju”.

Napoli - Udineze 1:2