Štutgart leti ka opstanku

Štutgart pobijedio Keln u gostima i napravio veliki korak ka opstanku. Volfsburg remizirao i sve je bliže prelasku u Cvajtu
Štutgart, Foto: REUTERS
Ažurirano: 16.04.2011. 16:41h

Štutgart se muči na svom terenu, ali je u gostima sasvim druga ekipa. To je pokazao i meč u Kelnu - „švabe” su slavile sa 3:1 i za korak su bliže opstanku koji je odavno primarni cilj kluba iz grada Mercedesa...

Tim Bruna Labadije je do tri velika boda stigao zahvaljujući paklenoj igri u samo 12 minuta - u periodu od 51. do 63. minuta je postigao tri gola, poveo sa 3:0, pa je utakmica već bila riješena u momentu kada je Milivoje Novaković (68. minut) samo umanjio prednost gostiju. Prethodno su Treš, Harnik i Kuzmanović iz penala utišali publiku na „Rejn Enerdži stadionu”. Štutgart je četiri kola prije kraja na četiri boda od zone ispadanja...

I dok se Štutgart polako hvata za posljednju slamku, Volfsburg je u problemu nakon remija sa St. Paulijem na „Volksfagen areni” (2:2) sve bliže Cvajti.

„Vukovi”, koji su prije dvije sezone bili šampioni, sada su na 16. mjestu sa 29 bodova i u ovom trenutku bi ispali iz Bundes lige.Gosti iz Hamburga su vodili do 89. minuta, a onda je bod timu Feliksa Magata donio Čeh Jan Polak.Rezultati:Kajzerslautern - Nirnberg 0:2Ajgler 34, Mak 90+2.

Keln - Štutgart 1:3Novakovič 68 - Treš 51, Harnik 53, Kuzmanović (penal) 63.

Hamburger - Hanover 0:0

Hofenhajm - Ajntraht 1:0Firmino 78.

Volfsburg - St. Pauli 2:2Mandžukić 39, Polak 89 - Naki 61, Leman 77.

Verder - Šalke 1:1Vagner 59 - Edu 63.Sjutra