Juventus preokretom do pobjede nad Đenovom

Junak preokreta bio je Luka Toni, bivši igrač Đenove, koji je u igru ušao 25 minuta prije kraja. Prvo je asistirao Matriju za 2:2, da bi u 83. minutu sam postigao pobjedonosni gol.
Juventus, Foto: Reuters
Ažurirano: 10.04.2011. 12:53h

Iako je gubio 1:0 i 2:1, Juventus je uspio da savlada Đenovu 3:2, u preminjernom meču današnjeg programa 32. kola Serije A. Ovom pobjedom Torinezi su valorizovali prošlonedjeljni uspjeh u Rimu protiv Rome i zadržali šanse da se bore za mjesto (četvrto) koje vodi u Ligu šampiona.

Junak preokreta bio je napadač Luka Toni, bivši igrač Đenove, koji je u igru ušao 25 minuta prije kraja. Prvo je asistirao Matriju za 2:2, da bi u 83. minutu sam postigao pobjedonosni gol.

Đenova je povela autogolom Bonućija nakon centaršuta Antonelija, domaćin je, takođe, izjednačio autogolom Rosija, nakon šuta glavom Pepea, dok je novo privremeno vođstvo gostima u 57. minutu donio Floro Flores.

Juventus – Đenova 3:2

Rosi (autogol) 50, Matri 63, Toni 83 – Bonući (autogol) 7, Flores 57.