Juventus udaljio Romu od Lige šampiona

Juventus je večeras na “Olimpiku” slavio sa 2:0 i udaljio Rimljane od mogućnosti da se domognu četvrtog mjesta i Lige šampiona.
Ažurirano: 03.04.2011. 21:01h

Roma nije iskoristila poraze Lacija i Udinezea – Juventus je večeras na “Olimpiku” slavio sa 2:0 i udaljio Rimljane od mogućnosti da se domognu četvrtog mjesta i Lige šampiona. Juventus je večeras bio konkretan i efikasan, za razliku od domaćina koji je često bio neprecizan pred golom Storarija (Bufon nije igrao zbog visoke temperature), ali je i golman Torineza u nekoliko navrata spasao svoj gol.

Juventus je poveo u 59. minutu volejom Krasića, nakon što ga je odlično uposlio Groso. Konačan rezultat postavio je Matri iz kontranapada u 73. minutu, kada je prevario ofsajd zamku, nakon ponovo odličnog proigravanja Grosa, i matirao nemoćnog Donija.

Večerašnjom pobjedom Juventus se vratio i u trku za Ligu šampiona.

Roma - Juventus 0:2 (0:2)