Napoli na tri boda od Milana, Udineze pao u Lećeu

Ekipa Valtera Macarija je danas, sjajnim preokretom, savladala rimski klub 4:3, i zabilježila 19. pobjedu u prvenstvu.
Ažurirano: 03.04.2011. 15:30h

Nakon pobjede protiv Lacija, Napoli je najbliži pratilac Milana, za kojim zaostaje samo tri boda. Ekipa Valtera Macarija je danas, sjajnim preokretom, savladala rimski klub 4:3, i zabilježila 19. pobjedu u prvenstvu.

Golovima Maurija u 29. i Dijasa u 57. minutu Lacio je vodio 2:0, ali su Dosena i Kavani, u svega tri minuta (60. i 62.) uspjeli da izjednače. Nakon što im nije priznat gol Brokija, gosti su ponovo došlo u vođstvo autogolom Aronike u 68. minutu

Onda je na scenu stupio urugvajski napadač, koji je sa još dva gola, u 82. (iz penala) i 88. minutu preokrenuo rezultat i omogućio Napoliju da nastavi da sanja Skudeto koji je posljednji put osvojen 1990. godine, u eri Maradone.

"Spremni smo da u svakom meču damo sve što imamo i da pobjeđujemo. Da li će nas to dovesti do Skudeta koji sanjamo ne znam, ali svi vjerujemo da možemo da se radujemo na kraju sezone", rekao je Kavani.

Lacio je meč završio sa devet igrača, jer su isključeni Biava i Skuli.

Udineze je izgubio prvi put nakon 13 utakmica i poraza od Lacija 19. decembra prošle godine. "Zebre" su zaustavljene u Lećeu (2:0), a dvostruki strijelac je bio mladi Bertolaći.

Fiorentina je igrala neriješeno u Ćezeni (2:2), dok je Katanija u sicilijanskom derbiju ponizila Palermo. Nakon 0:0 na poluvremenu, u nastavku se potpuno raspala koncepcija Sersea Kozmija, pa je njegov tim ispraćen sa "Masimina" sa četiri gola u mreži...

Napoli - Lacio 4:3 (0:1)

Dosena 60, Kavani 62, 82 (penal), 88 - Mauri 29, Dias 57, Aronika 68.

Katanija - Palermo 4:0