Poker Borusije, Roben spasao Bajern

Borusija deklasirala Hanover sa 4:1, Bajern bolji od Menhengladbaha, Bajer slavio na "Fric Valteru"
Barios, Foto: REUTERS
Ažurirano: 02.04.2011. 16:11h

Navijači Borusije iz Dortmunda su odavno počeli odbrojavanje čekajući titulu, a nakon pobjede nad Hanoverom (4:1) "milioneri" su za korak bliži tom cilju - sačuvali su sedam bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Bajer iz Leverkuzena.

Domaćin je, doduše, tek zaigrao kako treba od trenutka kada je primio gol za 0:1 (strijelac Abdelaeu 57. minutu), pa je za samo pet minuta preokrenuo - prvo je Hagui pogodio svoju mrežu u 59, a onda Lukas Barios u 73. razgalio žutu masu na "Vestfalenu".

Paragvajac je do kraja još jednom bio strijelac, a upisao se i mladi Groskrojc.

Bajern je golom Arjena Robena u 78. minutu srušio Borusiju iz Menhengladbaha, dok je Bajer osvojio tri boda u gostima protiv Kajzerslauterna pogotkom Sidnija Sema.

Bajern - Borusija M. 1:0Roben 78.

Verder - Štutgart 1:1Frings 35 - Hajnal 13.

Borusija D. - Hanover 4:1Hagui (autogol) 59, Barios 64, 73, Groskrojc 83 - Abdelae 57.

Kajzerslautern - Bajer 0:1Sem 74.

Majnc - Frajburg 1:1Alagui 74 - Sise 1.

Hofenhajm - Hamburger 0:0