Mogren poražen, Budućnost novi lider

Golom štopera Nikole Vukčevića u 85. minutu, Budućnost je osvojila sva tri boda protiv Lovćena i zahvaljujući kiksu Mogrena protiv Bara preuzela lidersku poziciju na tabeli
Budućnost - Lovćen, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 02.04.2011. 15:49h

Golom štopera Nikole Vukčevića u 85. minutu, nakon centaršuta Ajkovića iz slobodnog udarca, Budućnost je osvojila sva tri boda protiv Lovćena i zahvaljujući kiksu Mogrena protiv Bara preuzela lidersku poziciju na tabeli.

Mogren je neočekivao pao u Budvi, posebno što je dojučerašnji lider poveo u 8. minutu golom Draška Božovića krunisali inicijativu s početka meča. Isti igrač je u 15. minutu imao priliku za 2:0, ali je Dacić bio siguran. Bar je izjednačio u 60. minutu golom Nedovića, nakon što je prije toga veliku šansu za Mogren propustio Ćetković. Svega pet minuta kasnije novi hladan tuš za domaće navijače – Ivan Ivanović je iskoristio lošu reakciju Janjuševića, i pogodio za 2:1. Iako je Mogren do kraja napadao, gosti su uspjeli da sačuvaju svoju mrežu i stignu do tri velika boda.

Sjajan meč viđen je u Pljevljima, gdje je Rudar u 52. minutu vodio 3:0 i činilo se da će ubjedljivo do trijumfa. Međutim, Grbalj je uspio da do 77. minuta stigne čak do izjednačenja (dva gola idu na dušu golmana domaćih Mijatovića). Ipak, šampiona je spasao Francišković, bivši igrač Grbljana, u 85. minutu.

Uspješan dan barskih ekipa kompletirao je Mornar, koji je na svom terenu, u derbiju začelja, porazio Sutjesku, dok je Mladost minimalnim rezultatom savladala Dečić.