Bajern demolirao Dortmund "petardom" u prvom poluvremenu

Levandovski je het-trikom došao do 26 pogodaka u Bundesligi ove sezone, dbva puta više od prvog pratioca, Nilsa Petersena iz Frajburga
Robert Levandovski, Foto: Reuters
Ažurirano: 31.03.2018. 20:43h

Velikog derbija na "Alijanc areni" nije bilo! Borusiaj Dortmund bila je nedostojan rival sjajnom Bajernu, koji je ubacio "petardu" u mrežu Romana Burkija već u prvom poluvremenu. U finišu je najbolji strijelac Bundeslige, Robert Levandovski samo kompletirao het-trik.

Levandovski je prvi gol postigao iz očiglednog ofsajda u 5. minutu, da bi potom razigrani igrači Bajerna se bukvalno još četiri puta ušetali u gol rivala. Svih pet golova u prvom dijelu Bajern je postigao iz kaznenog prostora, a i za taj jedini u finišu utakmice Poljak je sa par metara ubacio u mrežu.

Бавария - Боруссия Д | Обзор матча от ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Bajern na šest kola do kraja ima čak 17 bodova više od drugoplasiranog Šalkea, od kojeg iam i neuporedivbo bolju gol razliku i Bavarcima je dovoljan još samo bod za odbranu Salatare.

U popodnevnom terminu 28. kola važne pobjede u borbi za Ligu šampiona su zabilježili su Šalke i Lajpcig.

Šalke je na svom terenu u drugom poluvremenu uspio da slomi otpor Frajburga, dok je Lajpcig slavio važnu pobjedu u Hanoveru i makar na dan je ušao u zonu Lige šampiona (Ajnraht sjutra igra u Bremenu), jer je četvrti sa 46 bodova, dok je Šalke drugi sa 52.

Шальке - Фрайбург. Обзор матча от ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Bajer je svoje mjesto ustupio Lajpcigu, jer na "Baj areni" nije uspio da postigne gol protiv Augsburga.

Keln je potopljen u Hofenhajmu, pa je umanjio šanse za opstanak, dok je "fenjeraš" Hamburger vodio, ali se morao zadovoljiti bodom u Štutgartu. "Švabe" su bez poraza od kada ih vodi turski trener Tajfun Korkut - pet pobjeda i tri remija.

Bajer - Augsburg 0:0

Hanover - Lajpcig 2:3 (Sane 71, Fulkrug 78 - Forsberg 16, Orban 53, Poulsen 76)

Hofenhajm - Keln 6:0 (Gnabri 22, 47, Ut 56, 65, Rup 61, Cuber 72)

Šalke - Frajburg 2:0 (Kaliđuri (penal) 62, Burgštaler 73)

Štutgart - Hamburger 1:1 (Ginček 44 - Holtbi 18)

Bajern - Borusija D. 6:0 (Levandovski 5, 44, 87, Rodriges 14, MIler 23, Riberi 45+1)

Herta - Volfsburg 0:0