Riberi pogurao Bajern, remi Borusije

Frank Riberi donio trijumf Bajernu u Frajburgu, dok je Hamburger sa šest golova ispratio Keln sa "AOL arene"
Bajern, Foto: BETA/AP
Ažurirano: 19.03.2011. 17:29h

Bajern je nakon eliminacije iz Lige šampiona reagovao uu Frajburgu i došao do tri velika boda u borbi za plasman u elitno takmičenje naredne sezone. Bavarci su slavili sa 2:1, ali su navijači opet drhtali do samog finiša - Frank Riberi je u 88. minutu preuzeo stvari u svoje ruke i smirio duhove u Minhenu.

Bajern je, inače, poveo golom Marija Gomesa u 9. minutu, a onda je uslijedio talas napada domaćina - Sise je prvo promašio penal (odbranio Kraft), a onda pogodio za izjednačenje.

Borusija je u 89. minutu izgubila dva boda u duelu sa Majncom. Lider je vodio golom Matsa Humelsa (pogodio nakom osam minuta), a 10 minuta kasnije je Nuri Šahin promašio penal da poveća prednost. Kazna je stigla u samom finišu - 20-godišnji Petar Slišković je utišao prepuni „Vestfalen”. Mladi fudbaler je rođen u Sarajevu i nije u rodbinskoj vezi sa čuvenim Blažom Sliškovićem.

Verder je trijumfom u Nirnbergu napravio veliki korak ka opstanku. Tim Tomasa Šafa je do pobjede vodio Vagner (pogodio dva puta iz penala), a upisao se i neuništivi Klaudio Pizaro.

Hamburger se razgoropadio protiv Kelna (6:2), a meč je obilježio trostruki strijelac Mladen Petrić koji je het-trik kompletirao do 43. minuta.

Rezultati: Hamburger - Keln 6:2 (Petrić 12, 38, 43, Ben Hatira 32, Kačar 52, Ze Roberto 58 - Jajalo 50, Podolski 62), Ajntraht - St. Pauli 2:1 (Gekas (penal) 34, 77 - Taki 42), Frajburg - Bajern 1:2 (Demba Sise 17 - Gomes 9, Riberi 88), Hanover - Hofenhajm 2:0 (Ja Konan 38, Abdelaue 53), Nirnberg - Verder 1:3 (Gundogan 30 - Vagner (penal) 27, (penal) 89, Pizaro 50). Borusija D. - Majnc 1:1 (Humels 8 - Slišković 89). Juče: Borusija M. - Kajzerslautern 0:1. Sjutra: Bajer - Šalke, Štutgart - Volfsburg.

Tabela: Borusija D. 62, Bajer 52, Hanover 50, Bajern 48, Majnc 44, Nirnberg 42, Hamburger 40, Frajburg 37, Hofenhajm 36, Šalke 33, Keln, Verder 32, Kajzerslautern, Štutgart, Ajntraht 31, St. Pauli 28, Volfsburg 26, Borusija M. 23.