Sutjeska porazila Mogren, Budućnost slavila u Baru

Sutjeska je savladala Mogren 3:1 i upisala važne bodove u borbu za opstanak, ali i pomogla Budućnosti, koja je pobjedom u Baru prišla na samo bod zaostatka u odnosu na lidera.
Ažurirano: 19.03.2011. 16:18h

Mogren je na stadionu kraj Bistrice u srijedu slavio sa ubjedljivih 4:1, a malo je falilo da se Sutjeska revanšira šampionu istom mjerom – izabranici Nikole Rakojevića savladali su Budvane 3:1 i upisali važne bodove u borbu za opstanak, ali i pomogli Budućnosti, koja je pobjedom u Baru prišla na samo bod zaostatka u odnosu na lidera.

Mogren je poveo u Nikšiću golom Radoslava Bataka u osmom minutu iz slobodnog udarca, sa oko 20-tak metara. Izjednačio je Luka Bakoč u finišu prvog poluvremena nakon asistencije Peroševića, a isti igrač je početkom nastavka doveo Nikšićane u vođstvo od 2:1, nakon što ga je uposlio Božo Marković, koje je ušao u igru od prvog minuta drugog poluvremena. Marković je postavio konačan rezultata deseta minuta prije kraja.

Budućnost je u Baru protiv istoimenog prvoligaša upisala desetu pobjedu u gostima u ovoj sezoni, iako je na poluvremenu imala gol zaostatka. Bar je poveo u 34. minutu golom Savića, izjednačio je Bošković u 58. minutu, nakon asistencije Orahovca, a konačnih 2:1 postavio je Stefan Mugoša u 77. minutu, koji je bio najviši u skoku nakon kornera za Podgoričane.

Šampion Rudar je na Cetinju na poluvremenu gubio 2:0 protiv Lovćena (Radunović, Stevović), ali je u nastavku sa dva gola Jovanovića uspio da stigne do boda.

Mornar je slavio u Tuzima, zahvaljujući konfuziji u posljednoj liniji Dečića – u 34. minutu Grbović je loptu vratio golmanu Đokoviću, koga je, uz pomoć lošeg terena, lopta prevarila i završila u mreži.

Bez pobjednika završene su i utakmice u Radanovićima i Petrovcu…