Ukrajinci odoljeli

Nakon trijumfa od 3:1 u prvom meču koji je odigran u utorak, naša omladinska reprezentacija je danas remizirala sa reprezentacijom Ukrajine
Ukrajina, Foto: Savo PRELEVIĆ
Ažurirano: 17.03.2011. 20:11h

Mlađa omladinska reprezentacija Crne Gore remizirala je danas sa odgovarajućom selekcijom Ukrajine (1:1) na vještačkoj podlozi pomoćnih terena FK "Budućnost" na Starom aerodromu. Nakon ubjedljive pobjede od 3:1 u prvoj utakmici, odigranoj prije dva dana na Kampu FSCG, Crna Gora je još jednom pružila dobru partiju protiv renomiranog protivnika, ali je ovog puta morala da se zadovolji neriješenim rezultatom. Prvi dio meča protekao je u totalnoj dominaciji "sokola" koji, međutim, nisu uspjeli da iskoriste svoje šanse. U drugom poluvremenu idealnu priliku propustio je rezervista Đorđević koji je u 50. minutu izašao sam pred Ševčenka, ali je umjesto mreže pogodio stativu. Kazna za promašaje stigla je već u sljedećem napadu, kada je Jakovenko atraktivnim udarcem savladao Radovića. Primljeni gol nije demoralisao domaći tim koji je nastavio da stvara šanse i steže obruč oko protivničkog gola, a nagrada za dobru igru bio je penal koji je u 84. minutu izborio kapiten Vukčević, a u gol pretvorio Pepić. Iako je pobjeda izostala, selektor Aleksandar Miljenović bio je zadovoljan izdanjem njegovog tima protiv Ukrajinaca.- Iza nas su dvije dobre provjere sa jakim protivnikom kakav je Ukrajina. Iako nismo juče slavili, zadovoljan sam igrom, bili smo bolji, posjed lopte je bio na našoj strani, a imali smo i nekoliko povoljnih prilika. Igrači su opravdali povjerenje i kada se sve sabere zadovoljan sam sa ova dva susreta sa Ukrajincima – kazao je nakon utakmice selektor Miljenović.Crna Gora – Ukrajina 1:1 (0:0)Podgorica - Pomoćni tereni Budućnosti na Starom aerodromu. Gledalaca: 300. Sudija: Mileta Šćepanović (Crna Gora). Strijelci: Pepić u 84. minutu za Crnu Goru,a Jakovenko u 51. minutu za Ukrajinu. Žuti kartoni: Kraljević (Crna Gora), Balan, Jefremov, Glušitski, Jermačenko, Ruzvajev, Orlovski (Ukrajina).Crna Gora: Petković (od 46. Radović), Milošević, Mustur (od 63. Tatar), Tabaš (od 58. Kraljević), Kopitović (46. Drinčić), Božović, Pepić, Đorđević (od 66. Anđušić), Mrdak (od 46. Todorović), Bakić, Vukčević. Ukrajina: Ševčenko, Kmit (od 46. Jakovenko), Žilavjec, Garbar, Tuzuvajev (od 58. Vakulenko), Meljnik (od 46. Jermačenko), Orlovski, Prindeta, Suhomlinov, Jefremov (od 75. Glušitski), Lukanjuk (od 69. Balan).