Dva gola Tejga za pobjedu Partizana protiv Zvezde

Fudbaleri Partizana pobjedili su Crvenu Zvezdu na svom terenu sa 2:0 u prvom meču polufinala Kupa Srbije.
Derbi, Foto: BETA
Ažurirano: 16.03.2011. 19:06h

Oba gola za crno-bijele postigao je Prins Tejgo glavom, u četvrtom i 49. minutu.

Crvena Zvezda, koja je branilac trofeja u Kupu Srbije, prva je zaprijetila već u prvom minutu susreta.

Šansu je imao Evandro poslije centaršuta Ognjena Koromana, ali je njegov volej udarac bio neprecizan.

Prvi gol na meču Tejgo je postigao poslije snažnog udarca Milana Smiljanića sa 35 metara. Reprezentativac Gane glavom je skrenuo loptu i prevario golmana Zvezde Sašu Stamenkovića.

Gostujući igracč protestovali su kod sudije Milana Karadžića smatrajući da se napadač iz Gane nalazio u ofsajd poziciji, međutim, gol je priznat.

Početak susreta obilježila je tenzija medju igračima i nekoliko verbalnih duela, ali i visok tempo igre sa nekoliko odličnih prilika za gol.

U 25. minutu Kadu je imao šansu za izjednačenje kada ga je Aleksandar Jevtić proigrao petom. Brazilac je, međutim, slabo šutirao i omogućio Vladimiru Stojkoviću da se istakne dobrom intervencijom.

U nastavku te akcije kapiten Partizana Mladen Krstajić oklijevao je da izbaci loptu, koju je uspio da ukrade Borha, ali je šut napadača Zvezde izblokiran.

Izjednačenje gostima u prvih 45 minuta utakmice mogli su da donesu još Ognjen Koroman i ponovo Borha, ali su obojica iz dobrih pozicija šutirali pored gola.

Na suprotnoj strani crno-bijeli su imali priliku da uvećaju prednost posle lijepe akcije Saše Ilića i Ivice Ilieva, ali je Duško Tošić uspio da otkloni opasnost po gol Zvezde.

Samo nekoliko trenutaka nakon što je poccelo drugo poluvrijeme Ivica Iliev mogao je da duplira vođstvo Partizana.

Napadač crno-bijelih šutirao je sa ivice šesnaesterca, ali je Stamenković odlično intervenisao.

Uspio je golman Zvezde tom odbranom samo da otkloni novu radost domaćih igracca i navijača, pošto je tri minuta kasnije Tejgo ponovo zatresao mrežu.

Zimsko pojačanje crno-bijelih, posle centaršuta Stefana Babovića, udarcem glavom savladao je Zvezdinog golmana za 2:0. Nedovoljno odlučan u vazdušnom duelu bio je Tejgov čuvar Uroš Ćosić.

Uslijedila je potom bakljada Partizanovih navijača koja je zbog dima uzrokovala trominutni prekid utakmice.

U nastavku susreta Partizan je kontrolisao igru, a nova uzbuđenja viđena su tek u finišu utakmice.

Prvo je Tejgo majstorski petom proigrao Adiju, koji je šutirao pored Stamenkovićevog gola.

Priliku za goste imao je Kolumbijac Borha, koji nije uspio da realizuje ni treću šansu na meču. U 90. minutu našao se sam u šesnaestercu domaćina, međutim, šutirao je preko gola.

Najbolju priliku za treći gol Partizana propustio je Saša Ilić u četvrtom minutu sudijske nadoknade.

skusni fudbaler nije iskoristio proigravanje Tejga u kontranapadu crno-bijelih, jer mu je u finišu akcije ponestalo snage pa je odbrana Zvezde otklonila opasnost i izbjegla ubedljiviji poraz.

Susret na stadionu Partizana počeo je minutom ćutanja u čast preminulom treneru Žarku Soldu i žrtvama zemljotresa i cunamija u Japanu.