Mančester junajted eliminisao Arsenal

"Đavoli" slavili 2:0 golovima Rafaela Da Silve u 28. i Vejna Runija u 49. minutu. Arsenal uzalud dominirao
Ažurirano: 12.03.2011. 20:54h

Mančester junajted produžio je Arsenalov agoniju, koja se sa Premijer lige i Lige šampiona, prenijela i na FA Kup.

Nakon remija sa Sanderlendom (0:0), te poraza od Barselone na "Nou Kampu" (3:1), četa Arsena Vengera nije mogla više od poraza na "Old trafordu", čime je još jednom potvrdila pravilo da slabije igra važnije utakmice.

Iako su imali veći posjed lopte i više udaraca na gol, gosti su dva puta posmatrali kako lopta ulazi u njihovu mrežu - Da Silva i Runi su udarcima glavom obezbijedili "đavolima" polufinale FA Kupa i put na "Vembli".

Povreda Djurua, koji će vjerovatno odsustvovati do kraja sezone, dodatno je Vengeru pokvarila dan.

Na mitskom londonskom stadionu igraće i Bolton, koji je u posljednjem minutu pogotkom Lija slavio protiv Birmingema u gostima (3:2).

Rezultati: Mančesrer junajted - Arsenal 2:0 (Da Silva 29, Runi 49), Birmingem - Bolton 2:3 (Džerom 38, Filips 80 - Elmander 21, Dejvis (penal) 66, Li 90).

Nedjelja: Stouk - Vest Hem, Mančester siti - Reding.