Roben se poigravao sa Hamburgerom

Holanđanin u 15 minuta upisao het-trik i razbio koncepciju Hamburgera koji je do kraja primio još tri gola
Ažurirano: 12.03.2011. 17:44h

Bajern je na pravi način prekinuo seriju od tri poraza i ispratio Hamburger sa šest golova iz Minhena - gosti su poraženi sa 6:0, a meč je obilježio Arjen Roben koji je upisao het-trik.

HSV je bio u igri na „Alijanc areni” do 40. minuta, a onda je Holanđanin ubacio u petu brzinu. U periodu od 40. do 55. minuta je postigao sva tri gola i meč je tu bio riješen, samo se čekalo da se vidi koliko će Bajern imati milosti prema rivalu.

Nakon Robena su pogađali Frank Riberi i Tomas Miler, a tačku na crno popodne Hamburgera je stavio Haiko Vesterman autogolom.

Borusija iz Dortmunda je sebi mogla da priušti poraz u Hofenhajmu (meč je riješio Vedad Ibišević), jer i dalje ima sasvim pristojnu prednost u odnosu na Bajer (12 bodova i meč više). „Milionerima” je ovo prvi poraz nakon tri vezana trijumfa.

Šalke je pobijedio Ajntraht (2:1), a meč su ponovo obilježili navijači koji su tražili odlazak Feliksa Magata.

„Magat napolje”, dominirao je transparent na tribini gdje su bili najžešći navijači domaćina.

Šalke je poveo preko Hurada iz penala, Cavelas je poravnao, a Magatov džoker je bio Angelos Haristeas. Interesantno, grčkom napadaču je ovo prvi meč za Šalke od kada je stigao u januaru.

Rezultati: Bajern - Hamburger 6:0 (Roben 40, 47, 55, Riberi 64, Miler 79, Vesterman (autogol) 85), Hofenhajm - Borusija D. 1:0 (Ibišević 63), Kajzerslautern - Frajburg 2:1 (Nemec 34, Hofer 90 - Nemec (autogol) 21), Šalke - Ajntraht 2:1 (Hurado (penal) 45, Haristeas 84 - Cavelas 70), Volfsburg - Nirnberg 1:2 (Mandžukić 22 - Volšajd 45, Nilson 90), Verder - Borusija M. 1:1 (Vagner 39 - Dante 90). Sjutra: Majnc - Bajer, St. Pauli - Štutgart.

Tabela: Borusija D. 61, Bajer 49, hanover 47, Bajern 45, majnc 43, Nirnberg 42, Frajburg, Hamburger 37, Hofenhajm 36, Šalke 33, Keln 32, Verder 29, Kajzerslautern, Ajntraht, St. Pauli 28, Volfsburg 26, Štutgart 25, Borusija M. 23.