Inter savladao Sampdoriju

Šampion uz dosta muke savladao Sampdoriju i došao opet na minus dva u odnosu na Milan. Golove za Inter postigli su Vesli Snajder i Samuel Eto
Snajder, Foto: REUTERS
Ažurirano: 27.02.2011. 22:54h

Inter je uradio ono što se tražilo u Đenovi i opet prebacio pritisak na Milan pred večerašnji okršaj protiv Napolija - aktuelni šampion je slavio protiv Sampdorije sa 2:0 i opet došao na minus dva od lidera.

Interu je trebalo dugo da u Đenovi počne da se ponaša kao prvak, pa je Sampdorija čak i bila bolja, sve do slobodnog udarca u 73. minutu iz kojeg je Vesli Snajder otvorio utakmicu na „Marasiju”.

Đenovljani su nakon toga krenuli na sve ili ništa, a Leonardova ekipa se oslonila na kontranapade. Jedan je do kraja bio onaj pravi - Samuel Eto je u 93. minutu postavio konačan rezultat.

Rezultati: Sampdorija – Inter 0:2 (Snajder 73, Eto 90+3), Katanija – Đenova 2:1 (Lopes 52, Bergesio 56 – Flores 20), Ćezena – Kjevo 1:0 (Himenez (penal) 89), Bari – Fiorentina 1:1 (Gezal 89 – Đilardino 21), Kaljari – Lacio 1:0 (Dias (autogol) 40), Breša – Leće 2:2 (Karaćolo 17, Zoboli 18 – Korvia 30, Munaro 70), Roma – Parma 2:2 (Toti (penal) 19, Huan 36 – Amauri 74, 79), Palermo – Udineze 0:7 (Di Natale 10, 41, 60 (penal), Sančes 19, 28, 4, 48) . Subota: Juventus - Bolonja 0:2 (Di Vajo 49,66). Sjutra: Milan - Napoli.