Liverpul poražen od fenjeraša, samo remi za Siti

Ovom pobjedom Vest Hem je barem do sljedećeg kola napustio mjesto fenjeraša Premijer lige.
Skot Parker, Foto: Reuters
Ažurirano: 27.02.2011. 15:49h

Šanse Liverpula da se domogne jednog od mjesta koje vodi u Ligu šampiona od danas su znatno manje – ekipa Kenija Dalgliša se „okliznula“ u gostima protiv Vest Hema, koji je pobijedio 3:1. Ovom pobjedom Vest Hem je barem do sljedećeg kola napustio mjesto fenjeraša Premijer lige.

Kapiten Skot Parker i Đemba Ba su omogućili VesT Hemu da na poluvremenu ima dva gola prednosti. Glen Džonson je u 84. minutu vratio nadu gostima, ali je Karlton Kol u prvom minutu sudijske nadoknade otklonio sve dileme.

Mančester Siti je odigrao slab meč protiv Fulama, pa na kraju nije ni uspio da osvoji sva tri boda. Domaćin je poveo golom Balotelija u 25. minutu, šutem sa oko 20 metara. Konačnih 1:1 postavio je Demijen Daf početkom drugog poluvremena. Najbolju priliku u nastavku propustio je Karlos Tevez čiji je udarac zaustavio Mark Švarcer. Fulam je potvrdio ovosezonsku tradiciju neriješenih ishoda, jer je današnji meč 14. remi u prvenstvu. Siti sada zaostaje čak 10 bodova za Mančester junajtedom.

Rezultati: Vest Hem – Liverpul 3:1 (Parker 22, Ba 45, Kol 90+1 - Džonson 84), Mančester siti - Fulam 1:1 (Baloteli 25 - Daf 48). Subota: Aston Vila - Blekburn 4:1 (jang (penal) 49, 82, Henli (autogol) 62, Dauning 64 - Kalinić 81), Everton - Sanderlend 2:0 (Bekford 8, 39), Njukasl - Bolton 1:1 (Nolan 13 - Staridž 38), Vigan - Mančester junajted 0:4 (Ernandes 17, 74, Runi 84, Fabio 87 ), Volvs - Blekpul 4:0 (Džarvis 3, O'Hara 54, Ibanks-Blejk 79, 90). Ponedjeljak: Stouk - VBA.

Tabela: Mančester junajted 60, Arsenal 56, Mančester siti 50, Totenhem 47, Čelzi 45, Liverpul 39, Bolton, Sanderlend 37, Njukasl 36, Everton, Stouk, Aston Vila 33, Blekburn, Blekpul 32, Fulam 32, Birmingem 30, Volvs, Vest Hem, VBA 28, , Vigan 27.