Udineze torpedovao Palermo, Roma prokockala 2:0

Sa tri gola Palermu, Antonio Di Natale je preuzeo i prvo mjesto na listi strijelaca sa 21 golom, jednim više od napadača Napolija Kavanija
Ažurirano: 27.02.2011. 16:22h

Udineze je potopio Palermo na „Barberi“ – 7:0! Napadački tandem Udinezea Di Natale (tri gola) - Sančes (četiri) do vrha je napunio mrežu domaćih, i vjerovatno presudio treneru Deliju Rosiju, sa kojim predsjednik Mauro Zamparini nije bio u najboljim odnosima u posljednje vrijeme. Nakon današnjeg debakla Zamparini će se, vjerovatno, zahvaliti Rosiju.

Sa tri gola Palermu, Antonio Di Natale je preuzeo i prvo mjesto na listi strijelaca sa 21 golom, jednim više od napadača Napolija Kavanija, koji će sjutra veče protiv Milana imati priliku da odgovori Di Nataleu.

- Kad se izgubi 7:0 svaki komentar je suvišan. Ovo ide na moj obraz, krivica je isključivo moja, jer, očigledno, nijesam uspio da pripremim utakmicu na pravi način. Od početka meča nismo bili u igri, a nakon 3:0 u prvih 20 minuta sve je bilo riješeno. Ostavku, svakako, neću podnijeti, o mom ostanku na klupi neka odlučuje klub - komentar je trenera Palerma Delija Rosija.

Sa tri boda iz Palerma, Udineze je stigao na samo bod zaostatka u odnosu na Lacio i četvrto mjesto koje vodi u Ligu šampiona. Lacio je poražen u Kaljariju, zahvaljujući autogolu Diasa u finišu prvog poluvremena.

Nakon pobjede u Bolonji (1:0), Roma je po komandom novog trenera Vinćenca Montele bila na pragu novog uspjeha, ali je prokockala vođstvo od 2:0, kao mnogo puta ove sezone. Vođstvo Rimljanima u prvom poluvremenu donijeli su Toti iz penala (danas je proslavio 600. meč u dresu Rome) i Žuan, ali je u drugoj polovini drugog poluvremena sa dva gola rezultat poravnao Amauri. Interesantno, Roma je ove sezone od 38 primila čak 24 gola u posljednjih pola sata igre.

Mirko Vučinić je igrao od početka, imao je tri dobra šuta, od kojih je jedan odbranjen, a dva puta je lopta zamalo promašila okvir gola. Vučinića je u 62. minutu zamijenio Menez.

Rezultati: Katanija – Đenova 2:1 (Lopes 52, Bergesio 56 – Flores 20), Ćezena – Kjevo 1:0 (Himenez (penal) 89), Bari – Fiorentina 1:1 (Gezal 89 – Đilardino 21), Kaljari – Lacio 1:0 (Dias (autogol) 40), Breša – Leće 2:2 (Karaćolo 17, Zoboli 18 – Korvia 30, Munaro 70), Roma – Parma 2:2 (Toti (penal) 19, Huan 36 – Amauri 74, 79), Palermo – Udineze 0:7 (Di Natale 10, 41, 60 (penal), Sančes 19, 28, 4, 48, Sampdorija – Inter (20.45). Subota: Juventus - Bolonja 0:2 (Di Vajo 49,66). Ponedjeljak: Milan - Napoli.