Borusija ponizila Bajern, titula sve bliža

Lukas Podolski golom minut prije kraja donio trijumf Kelnu protiv Frajburga, Šalke opet razočarao - osvojio samo bod u duelu sa Nirnbergom
Ažurirano: 26.02.2011. 16:52h

Salatara se nakon devet godina vraća u Dortmund - Borusija je u derbiju prvenstva ponizila Bajern na "Alijanc areni" (3:1) i sada samo čudo može da je spriječi na putu ka sedmoj tituli u šampionatu.

Kaznena ekspedicija Jirgena Klopa je povela već u 9. minutu preko Lukasa Bariosa, ali je sedam minuta kasnije izjednačio Luiz Gustavo. To je bilo sve od Bavaraca, do kraja su na terenu postojali samo "milioneri", koje je sjajnim udarcem do novog vođstva doveo Nuri Šahin već u 18. minutu. Tačku na utakmicu, a najvjerovatnije i prvenstvo, stavio je Mads Humels golom u 60. minutu. Ovo je Borusiji prva pobjeda u Minhenu još od 1991. godine.

Navijači Šalkea protiv Magata, Podolski lansirao Keln

Šalke je opet u slobodnom padu, pa su navijači, koji odavno nisu zadovoljni izdanjima svojim ljubimaca, krenuli u ofanzivu - u meču sa Nirnbergom su svojim transparentima jasno dali do znanja da traže smjenu trenera Feliksa Magata!

Remi sa Nirnbergom (1:1) je, dakle, bio samo kap koja je prelila čašu, jer je Šalke trenutno 10. na tabeli bez ikakvih izgleda da se na kraju uključi u borbu za neko od evropskih takmičenja.

Nirnberg je poveo preko Hegelera u37. minutu, a konačan rezultat je postavio Raul početkom drugog poluvremena.

Keln je pogotkom Lukasa Podolskog u 89. minutu osvojio tri važna boda u borbi za opstanak, dok je Majnc slavio u gostima protiv Hofenhajma. Veliki trijumf je ostvario i Hanover - savladan je St. Pauli u Hamburgu...

Rezultati: Hofenhajm - Majnc 1:2 (Alaba 83 - Ivanšic 23, Soto 86), Kajzerslautern - Hamburger 1:1 (Hloušek 18 - Jansen 54), Keln - Frajburg 1:0 (Podolski 89), Šalke - Nirnberg 1:1 (Raul 52 - Hegeler 37), St. Pauli - Hanover 0:1 (Šulc 89). Bajern - Borusija Dortmund u 18.30. Juče: Volfsburg - Borusija M. 2:1. Sjutra: Ajntraht - Štutgart, Verder - Bajer Leverkuzen.

Tabela: Borusija D. 55, Bajer 45, Hanover 44, Bajern 42, Majnc 40, Hamburger, Frajburg 37, Nirnberg 36, Hofenhajm 33, Šalke 30, Keln 29, St. Pauli 28, Ajntraht 27, Volfsburg 26, Kajzerslautern, Verder 24, Štutgart, Borusija M. 19.