Barselona jedva protiv Baskijaca

Barsa uz mnogo muke savladala Atletik Bilbao (2:1) i osvojila tri boda koja stvari opet vraćaju na staro - i dalje ima pet bodova više od Reala
Barsa_1, Foto: REUTERS
Ažurirano: 20.02.2011. 23:02h

A Žoze Murinjo i njegovi vojnici su se sinoć vjerovatno nadali, jer je Atletik Bilbao do 78. minuta držao Barsu u strahu, sve dok Lionel Mesi nije iskoristio asistenciju Danijela Alveša i razbio bunker iz Baskije.

Nakon toga, Atletik nije imao šansi da vrati neizvjesnost, a „blau-grana” je mogla da postigne još koji gol...

- Imali smo problema, Atletik se branio jako dobro. Ovo su velika tri boda, samo se to i broji - rekao je Pep Gvardiola.

Barsa je povela golom Davida Vilje već u 4. minutu, a tom pogotku je prethodio ofsajd od skoro metar u kojem se našao Alveš. Baskijci su se probudili u nastavku, izjednačili sa bijele tačke (Iraola), ali je čovjek odluke opet bio Argentinac koji je postigao 25. gol u Primeri ove sezone.

Viljareal je propustio priliku da se vrati na treće mjesto nakon razočaravajućeg remija sa Malagom (1:1), dok je Osasuna u Pamploni razbila Espanjol sa 4:0.