Milan preživio u Veroni, totalni krah Rome, Napoli ne posustaje

Milan pobijedio Kjevo golom Alešandrea Pata u 81. minutu i sačuvao pet bodova prednosti u odnosu na Inter. Roma vodila sa 3:0 u Đenovi i poražena sa 4:3
Milan, Foto: REUTERS
Ažurirano: 20.02.2011. 16:18h

Milan je odbio prvi nalet Intera i preživio pakao u Veroni, jer je domaćin sve do 81. minuta imao bod u džepu. Tada se, međutim, probudio toliko osporavani Alešandre Pato, koji je od trenutka kada je zamijenio Antonija Kasana, potpuno promijenio ritam utakmice.

Brazilac je devet minuta prije kraja driblao tri igrača Kjeva i potom od stative matirao nemoćnog golmana Sorentina, pa je lider i nakon ovog kola ostao na plus pet u odnosu na gradskog rivala.

Prije pogotka Pata, Milan je poveo golom Robinja (iako je, istina, prethodno igrao rukom), a izjednačio je Švajcarac Želson Fernandeš.

Napoli se vratio na drugo mjesto pobjedom protiv Katanije (1:0) i sada ima tri boda manje od Milana. Jedini gol na meču je postigao Zuniga, dok je Edinson Kavani promašio penal kod 0:0.

Tragičar kola je sigurno Roma, koja je u 51. minutu povela sa 3:0, držala meč u rukama, ali je nakon toga uslijedio brodolom. Đenova je do 86. minuta postigla četiri gola i tako vjerovatno potpisala otkaz Klaudiju Ranijeriju. Po dva gola za domaćina su postigli Rodrigo Palasio i Alberto Paloski. Mirko Vučinić nije bio u timu zbog povrede.

Lacio je golom Ernanesa bio bolji od Barija, dok je Breša izvukla bod u Udinama (0:0), kao i Sampdorija u Firenci.

Rezultati: Napoli - Katanija 1:0 (Zuniga 25), Leće – Juventus 2:0 (Mesbah 32, Bertolaći 48), Kjevo – Milan 1:2 (Fernandeš 61 - Robinjo 25, Pato 81), Fiorentina – Sampdorija 0:0, Đenova – Roma 4:3 (Palasio 52, 74, Paloski 68, 86 - Mekses 6, Burdiso 16, Toti 51), Lacio – Bari 1:0 (Ernanes 6), Parma – Ćezena 2:2 (Krespo (penal) 64, Paladino 89 - Rozina 31, Samarko 79), Udineze – Breša 0:0. Juče: Inter – Kaljari 1:0 (Karja 7), Bolonja – Palermo 1:0 (Paponi 90).