Čudesni Udineze, pobjede Katanije i Sampdorije

Udineze opet pobijedio i opet je briljirao Antonio di Natale sa dva gola. Katanije preokrenula protiv Lećea, Sampdorija iskalila bijes na Bolonji
Ažurirano: 13.02.2011. 17:18h

Pakleni Udineze nastavlja da melje sve rivale na Apeninima, a nakon pobjede u Ćezeni (3:0) više nema dileme - ekipa sa „Friulija” ima kvalitet da ove godine ide do kraja i bori se za plasman u Ligu šampiona. Sada, „zebre” drže 5. mjesto, ali ako Antonio di Natale nastavi da igra u ovakvom ritmu sve je moguće. Popularni Toto je prvo načeo protivnika krajem prvog poluvremena, u međuvremenu je pogodio i Inler, a Di Natale na kraju zatvorio utakmicu 18. golom u Seriji A ove sezone. Konačno da krene i SampdorijaNavijači na „Marasiju” su napokon imali razloga da slave - Sampdorija je trijumfovala prvi put nakon šest utakmica (pet poraza).Đenovljani se izgleda polako navikavaju na to da više nema dva najbolja igrača, Kasana i Pacinija (pojačali dva milanska kluba), pa je protiv Bolonje stvari u svoje ruke morao da preuzme kapiten Anđelo Palombo. Kapiten je donio prednost protiv Bolonje već u 8. minutu, a do 15. je meč bio gotov - Gastaldelo, pa Makarone su razbili tim Alberta Malezanija.Katanija je prošla kroz pakao da bi slavila protiv Lećea na Siciliji. Gosti su vodili sa 2:1 do 80. minuta, a onda se probudio Franćesko Lodi - u pet minuta je iz dva gotovo ista slobodna udarca donio ogromno slavlje na „Masiminu” i prvi trijumf za Dijega Simeonea od kada je 19. januara preuzeo klupu Katanije (imao je tri poraza i remi).Ljajić postao Mihin džokerPalermo je dva puta vodio protiv Fiorentine, „viola” se oba puta vraćala u igru, sve dok Siniša Mihajlović nije podigao sa klupe Adema Ljajića - tom odlukom je Miha prigrabio tri boda na Siciliji.Bivši igrač Partizana je ušao u 76. minutu kod rezultata 2:2, a dva minuta kasnije primorao Ćezarea Bova da pogodi svoju mrežu. Nešto kasnije, odlično je povukao kontru i asistirao Rikardu Montolivu za konačnih 4:2.Dok su „ljubičasti” slavili, predsjednik Palerma Mauricio Zamparini je okrivio trenera Delija Rosija za poraz.- Nesporno je da je veliki trener, ali mora da nauči da se brani sa ovakvim timom kakav mi imamo. Za poraz od Intera i ovaj od Fiorentine je direktan krivac isključivo trener - istakao je gazda Sicilijanaca.Zamparini je, inače, poznat po tome da bez mijenja trenera bez problema, pa su Rosijevi dani na „Barberi” možda odbrojani.

Palermo - Fiorentina 2:4

Pastore 7, Noćerino 48 - Đilardino 36, Kamporeze 70, Bovo 78 (autogol), Montolivo 88.

Bari - Đenova 0:0

Breša - Lacio 0:2