Fiorentina preokretom do pobjede u Palermu

Fiorentina je u Palermu iznenadila domaćina (4:2), i upisala osmu pobjedu u prvenstvu, u premijernom meču današnjeg programa 25. kola Serije A.
Ažurirano: 13.02.2011. 14:17h

Fiorentina je u Palermu iznenadila domaćina (4:2), i upisala osmu pobjedu u prvenstvu, u premijernom meču današnjeg programa 25. kola Serije A. Sicilijanci su početkom drugog poluvremena poveli 2:1, golom Noćerina, imali tu prednost do 70. minuta, kada je izjednačio Kamporeze. U 76. minutu je u igru ušao mladi srpski igrač Adem Ljajić, koji je samo dva minuta kasnije centaršutem „iznudio“ autogol Bova za 2:3, a onda je u samom finišu asistirao Moltolivu za konačan rezultat.

Palermo je poveo golom Pastorea, a izjednačio je Đilardino.

Palermo je šesti na tabeli sa 40 osvojenih bodova, dok Fiorentina deseta sa 32 boda.

Rezultati: Palermo – Fiorentina 2:4 (Pastore 7, Noćerino 48 – Đilardino 36, Kamporeze 70, Bovo (autogol) 78, Montolivo 88), Bari – Đenova, Ćezena – Udineze, Katanija - Leće, Breša – Lacio, Sampdorija – Bolonja, Kaljari – Kjevo (15), Juventus – Inter (20.45). Juče: Milan - Parma 4:0 (Sidorf 8, Kasano 17, Robinjo 62, 65), Roma - Napoli 0:2 (Kavani 50 (penal), 83).