Njukasl napravio čudo protiv Arsenala, prvi poraz Mančester junajteda

Arsenal nakon 26 minuta vodio sa 4:0, a na kraju se spasavao poraza. "Svrake" izbjegle poraz sa dva gola Bartona, te Besta i Tiotea
Njukasl, Foto: REUTERS
Ažurirano: 05.02.2011. 19:15h

Kada su navijači Njukasla poslije četvrog gola Arsenala (u 26. minutu za 4:0 je pogodio Van Persi) počeli da napuštaju stadion držeći se za glavu, „svrakama” se spremao debakl, jer su gosti ređali šansu za šansom, poigravali se sa protivnikom...

Međutim, ispostavilo se da je to samo bio uvod u ludo popodne na „Sent Džejms parku”, jer je srčani Njukasl u drugom poluvremenu igrao kao dopingovan - došao je do nestvarnih 4:4, imao je priliku i da pobijedi. Arsen Venger nije znao šta ga je snašlo, ovaj meč je možda i prekinuo sve nade Arsenala da na kraju može da osvoji titulu.

- Bili smo previše nervozni kada to nije smjelo da nam se desi. Nakon gola Njukasla za 4:1 smo postali žrtve sopstvenog tempa, ušli smo u paniku, a nismo imali ni sreće da završimo meč kako treba, jer smo igrali sa 10 igrača - rekao je Venger.

Hronološki je to izgledalo ovako - Abu Dijabi je kod 4:0 naivno dobio crveni karton, potom je Koščielni napravio još naivniji penal, a onda je i sudija Fil Daud pogriječio i častio Njukasl penal za 4:3 u 84. minutu.

A „crno-bijeli” su definitivno imali ludu sreću, pa je šut Čeika Tiotea sa skoro 30 metara završio u samom ćošku Arsenalovog gola...

Mančester junajted nije iskoristio Arsenalov remi - "đavoli" su protiv Volvsa upisali prvi poraz u sezoni u Premijer ligi. Nani je donio prednost gostima već u trećem minutu, ali su "vukovi" došli do preokreta golovima Elokobija i Dojla... Prednost Junajteda u odnosu na Arsenal sada je četiri boda.

Everton je opet kidao živce navijačima na „Gudisonu”, a isti su na kraju meča sa Blekpulom (5:3) skandirali samo jedno ime - Luisa Sahe, strijelca čak četiri gola protiv ekipe Jana Holoveja.

- Najvažniji je trijumf, ali kako ne prokomentarisati igru Sahe? Bio je fantastičan, on je naš lider na terenu - kazao je menadžer „karamelica” Dejvid Mojes.Karlos Tevez je het-trikom (dva gola iz penala) nosio Mančester siti do trijumfa nad VBA. Jučerašnji dan je za Argentinca bio poseban - sa tri gola je proslavio 27. rođendan.

Niko Kranjčar je ostao u Toenhemu, iako je bilo izvjesno da napušta klub u januarsku prelaznom roku, a Hari Rednap ga je 12 minuta prije kraja duela sa Boltonom ubacio u vatru. Hrvatski as mu je vratio na najbolji mogući način - golom sa 20 metara u sudijskoj nadoknadi je donio Sparsima trijumf od 2:1...Rafael van der Vart je donio prednost Totenhema u 6. minutu iz penala, a odmah nakon toga je promašio šut sa bijele tačke za 2:0.

Rezultati: Stouk - Sanderlend 3:2 (Kerju 32, Hut 83, 90+3 - Ričardson 2, Gijan 48), Njukasl – Arsenal 4:4 (Barton 69 (penal), 83 (penal), Best 75, Diote 88 - Volkot 1, Đuru 3, Van Persi 10, 26), Aston Vila – Fulam 2:1 Pentsil 13 (autogol), Voker 72 – Džonson 52, Dempsi 78), Everton – Blekpul 5:3 (Saha 20, 47, 76, 84, Bekford 79 – Baptist 37, Punčon 62, Adam 64), Mančester siti – VBA 3:0 (Tevez 17 (penal), 22, 39 (penal), Totenhem – Bolton 2:1 (Van der Vart 6, Kranjčar 90 – Staridž 55), Vigan – Blekburn 4:3 (Mekarti 35, 56, Rodaljega 50, Votson 65 (penal) – Roberts 23, Samba 58, Dan 81). Volvs - Mančester junajted 2:1 (Elokobi 10, Dojl 40 - Nani 3). Sjutra: Vest Hem - Birmingem, Čelzi - Liverpul.