Novi šok za Bajern - Keln slavio poslije 0:2

Bajern vodio na poluvremenu sa 2:0, a Keln za samo 28 minuta nastavka preokrenuo i nanio šampionu 5. poraz u sezoni
Novakovič, Foto: REUTERS
Ažurirano: 05.02.2011. 17:27h

Malo kome je jasno šta se dešava sa Bajernom, nekada mašinerijom za trijumfe, a sada ekipom koja više ni utakmicu u kojoj vodi sa dva gola razlike ne umije da privede kraju.

Upravo tako, Bajern je vodio sa 2:0 na poluvremenu protiv Kelna (golovi Marija Gomesa i Hamita Altintopa), ali je i to bilo malo - „jarčevi” su u nastavku za samo 28 minuta razbili ekipu Luisa van Gala, preokrenuli stvari (i srušili velikana iz Minhena.

Junak Kelna je bio Slovenac Milivoje Novakovič, koji je, nakon što je Klemens smanjio na 2:1, dao dva gola - oba zahvaljujući lošem postavljanju defanzivca Bajerna Holgera Badštubera.

Bajern je, dakle, opet pao, ostao je na minus 15 od lidera Borusije, a kiks „milionera” protiv Šalkea nije mogao da iskoristi ni Bajer - „farmaceuti” su poraženi u Nirnbergu sa 1:0 (sada imaju 12 bodova manje).

Volfsburg je nastavio da tone, ovog puta je bolji bio Hanover (1:0), dok je Verder u samom finišu izbjegao poraz od Majnca (1:1).

Rezultati: Borusija M. - Štutgart 2:3 (Dante 29, De Kamargo - Pogrebnjak 51, Harnik 56, Gebhart (penal) 87), Keln - Bajern 3:2 (Klemens 55, Novakovič 62, 73 - Gomes 22, Altintop 43), Nirnberg - Bajer 1:0 (Ajgler 60), Hofenhajm - K'lautern 3:2 (Sigurdson 28, Rudi 40, Ibišević 62 - Hofer 58, Rodnei 59), Majnc - Verder 1:1 (Širle 19 - Pizaro 90), Hanover - Volfsburg 1:0 (Pinto 5). Juče: Borusija D. - Šalke 0:0. Sjutra: Hamburger - St. Pauli, Frajburg - Ajntraht.