Veliki Milan, Kozak nosi Lacio

Milan nije zaustavilo ni isključenje Marka van Bomela početkom drugog poluvremena. Lider je do kraja golovima Robinja i Ibrahimovića odradio još jedno teško gostovanje na Siciliji
67 pregleda 0 komentar(a)
Milan, Foto: REUTERS
Ažurirano: 29.01.2011. 19:09h

Milan se ne zaustavlja, čak ni kada ima igrača manje - lider je pobijedio Kataniju sa 2:0, iako je skoro cijelo drugo poluvrijeme imao 10 igrača na terenu.

Međutim, od crvenog kartona Marka van Bomela na debiju u Seriji A, Milan je samo izgledao sigurnije - prvo je Robinjo pogodio poslije slobodnog udarca Ibrahimovića, a potom i vratio uslugu Šveđaninu koji je postavio konačan rezultat...

Tim Masimilijana Alegrija sada ima sedam bodova više od Lacija i Napolija, a devet od Rome. Napolitanci i "vučica", doduše, sjutra igraju svoje mečeve sa Sampdorijom odnosno Bolonjom.

Lacio je savladao Fiorentinu u prvom meču 22. kola Serije A, a junak trijumfa rimskog kluba je bio Libor Kuzak - Čeh je postigao oba gola i donio timu Edija Reje treće mjesto na tabeli makar do sjutra.

Kuzak je prvo u 69. minutu iznudio penal Pera Kroldrupa i sa bijele tačke matirao Artura Boruca, a potom i u 73. kada je glavom pogodio poslije odličnog centaršuta Đuzepea Skulija.

Iako je Lacio u samom vrhu Serije A, Reja je nakon meča pričao o - opstanku!

- Imamo 40 bodova, to znači da smo izborili opstanak. Sada apetiti rastu, a cilj moje ekipe je da izbori Ligu Evrope - kazao je iskusni trener.

Rezultati: Katanija - Milan 0:2 (Robinjo 58, Ibrahimović 85), Lacio - Fiorentina 2:0 (Kozak (penal) 69, 73). Danas: Breša - Kjevo, Kaljari - Bari, Inter - Palermo, Bolonja - Roma, Leće - Ćezena, Đenova - Parma, Napoli - Sampdorija, Juventus - Udineze.

Tabela: Milan 47, Lacio, Napoli 40, Roma 38, Inter 35, Juventus, Palermo 34, Udineze 33, Sampdoprija 27, Kaljari 26, Parma, Fiorentina, Bolonja 25, Kjevo, Đenova 24, Katanija 22, Leće 20, Ćezena 19, Breša 18, Bari 14..