Inter prišao Milanu na šest bodova

Leonardo je postao prvi trener “nerazura” u posljednjih 20 godina koji je počeo posao sa pet pobjeda.
inter_1, Foto: REUTERS
Ažurirano: 19.01.2011. 22:10h

Inter je slavio protiv Ćezene (3:2) i uz utakmicu manje prišao vodećem Milanu na samo šest bodova, a Leonardo postao prvi trener “nerazura” u posljednjih 20 godine koji je počeo posao sa pet pobjeda.

Ni Brazilac, međutim, nije vjerovao da put do petog uzastopnog trijumfa (četvrtog u prvenstvu) biti toliko posut trnjem. Šampion je, naime, drhtao do posljednjeg sekunda meča, iako je od 80. minuta imao igrača više na terenu zbog isključenja Đakerinija.

Svih pet golova, zanimljivo, postignuto je u prvom poluvremenu. Inter je poveo sa 2:0 golovima Etoa i Milita u samo dva minuta (14. i 15.), ali je Ćezena, neočekivano, pogocima Đakerinija i Bogdanija već do 30. minuta izjednačila na 2:2! Milito je u međuvremenu napustio teren zbog povrede.

Pobjedu Interu donio je Rumun Kivu, koji je u posljednjem minutu prvog poluvremena glavom zakucao loptu u mrežu za konačnih 3:2.