"Sokoli" od 0:2 do zasluženog remija protiv Turske

Majstorski gol napadača korejskog Inčona Stefana Mugoše za izjednačenje u 87. minutu. Prvi pogodak u dresu Crne Gore dao Mirko Ivanić
127 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 27.03.2018. 19:13h

Iako su u 23. minutu gubili 2:0, fudbaleri Crne Gore su izborili zaslužen remi protiv Turske pod Goricom.

Već u prvoj polovini prvog poluvremena lopta je dva puta preletjela najvišeg igrača crnogorske odbrane, Žarka Tomaševića, pa su Džengiz Under u 11. i Okaj Jokušlu u 23. minutu donijeli veliku prednost timu Mirćee Lućeskua.

Nakon toga je tim Ljubiše Tumbakovića počeo da igra i bio bolji do kraja meča.

Tomašević se u posljednjim sekundama prvog poluvremena donekle iskupio za dva kiksa i savršenim centaršutem omogućio Mirku Ivaniću da odličnim udarcem glavom postigne prvi gol za "sokole".

Crna Gora je u nastavku napadala, najbliži izjednačenju su bili Adam Marušić u 47. i Marko Simić u 55. minutu, a gol za remi je stigao kad mu se malo ko nadao.

Marko Janković je na desnom boku bacio jednog igrača Turske na teren, dodao loptu Stefanu Mugoši, koji je fintirao šut lijevom nogom, izbacio čuvara iz igre, a onda tačno sa ivice šesnaesterca desnom matirao Volkana Babadžana.

TOK MEČA - DRUGO POLUVRIJEME

90+2. minut - Izlazi Janković, koji je odigrao odličan meč, na terenu je Klimenta.

Samo dva minuta sudijske nadoknade, i pored četiri izmjene Crne Gore, a šest Turske.

89. minut - U igri je Boljević umjesto kapitena Savića, koji je traku predao Vukčeviću.

87. minut - CRNA GORA JE STIGLA DO ZASLUŽENOG IZJEDNAČENJA!!! Stefan Mugoša je nakon odlične akcije i pasa Jankovića odličnom varkom bacio turskog defanzivca na teren, a onda sa ivice šesnaesterca dao sjajan gol.

79. minut - Stojković i Jovović su ušli umjesto Marušića i Bećiraja.

76. minut - Dobra šansa za Tursku, ali je Petković oprezan. Gosti su pritisli odbranu "sokola".

67. minut - Izlazi Ivanić uz aplauze sa tribina, ulazi Mugoša. Tumbaković kreće u ofanzivu.

59. minut - Žuti karton za Simića.

55. minut - Nova velika šansa za Crnu Goru. Jankoviće je odlično centrirao iz kornera, Simić ostao sam, ali je sa sedam-osam metara glavom pucao preko prečke.

49. minut - Žuti karton za Tomaševića.

47. minut - Adam Marušić je sjajno šutirao sa 20 metara lijevom nogom, Babadžan je jedva odbranio. Poslije kornera Jankovića nova gužva, ali nema gola.

46. minut - Lućesku je zamijenio strijelca drugog gola Jokušlua na poluvremenu i ubacio Kavedžija.

PRVO POLUVRIJEME

45. minut - CRNA GORA JE SMANJILA! Mirko Ivanić je dao prvi gol za crnogorsku reprezentaciju sjajnim trzajem glavom nakon izvanrednog centaršuta Tomaševića, koji se donekle iskupio za greške kod golova Turske.

44. minut - Prvi šut u okvir gola "sokola", ali je udarac Vešovića bio preslab za Babadžana.

42. minut - Tomašević je odlično centrirao sa lijevog boka, Bećiraj bio za malo kratak.

37. minut - Opet opasnost nakon centaršuta Jankovića, ali nije bilo šuta u gol.

34. minut - Uzbudljivo je bilo nakon odlično centaršuta Jankovića, ali je Bećiraj jedva zahvatio loptu glavom.

33. minut - Prva velika šansa za Crnu Goru. Ivanić je centrirao, Savić pokušao glavom na drugoj stativi, ali je jedan defanzivac Turske spriječio pogodak.

29. minut - Velika šansa za Tursku! Čalhanoglu je odlično šutirao, ali je Petković dobro odbranio.

23. minut - TURSKA VODI 2:0!!! Džalhanoglu je odlično centrirao, a Jokušlu je nadskočio najvišeg igrača crnogorske reprezentacije Tomaševića i savladao nemoćnog Petkovića. Opet je pogriješio defanzivac belgijskog Ostendea.

21. minut - Bećiraj je dodao loptu Jankoviću, koji je ušao u šesnaesterac, ali su mu dva turska defanzivca blokirala šut. Lopta je otišla u korner, nakon kojeg se ništa značajno nije dogodilo.

16. minut - Prvi žuti karton na utakmici, a mogao je da bude i crveni, jer je Kan divljački startovao na Vešovića. Mažić je progledao kroz prste beku Turske...

11. minut - TURCI VODE! Crna Gora je primila gol kakav ne smije ozbiljna ekipa. Kaldirim je centrirao, a Tomašević potpuno zaboravio Undera na drugoj stativi. Mladi napadač Rome je rutinski zatresao mrežu.

10. minut - Pokušao je Bećiraj, nakon kornera i Simić, ali nema uzbuđenja.

9. minut - Prvi šut na utakmici, ali je Petković lako uhvatio loptu nakon udarca Tosuna.

8. minut - Marko Janković je ležerno ušao u duel, Jokuslu muje uzeo loptu, ali je centrirao ptravo u ruke Petkoviću.

Utakmica je počela blagom inicijativom "hrabrih sokola", ali timovi još ispituju snage.

Crna Gora protiv Turske u 19.10 na stadionu pod Goricom igraj drugi prijateljski meč u 2018. godini.

Selektor Ljubiša Tumbaković izveo je najjači sastav koji trenutno ima, naravno bez Stevana Jovetića, koji je prije tri dana napustio pripreme reprezentacije i vratio se u svoj klub.

Crna Gora: Petković, Marušić, Savić, Simić, Tomašević, Vukčević, Šćekić, Vešović, Janković, Ivanić, Bećiraj.

Na klupi su Božović, Mijatović, Stojković, Mijušković, Bakić, Mugoša, Jovović, Boljević, Kojašević, Klimenta i Hakšabanović.

Turska počinje meč u sastavu: Babadžan, Alhan, Topal, Sejundžu, Ali Kaldirim, Tekdemir, Jokuslu, Under, Jazići, Džalhanoglu, Tosun​.

Crna Gora je u petak na Kipru igrala 0:0, u prvoj utakmici u 2018. godini.

Ukupno, "hrabri sokoli" su do sada odigrali 35 prijateljskih mečeva, ostvarili su 14 pobjeda, doživjeli 14 poraza i sedam puta igrali neriješeno.

Turska i Crna Gora sastali su se već jednom, juna 2016. u Antaliji, a slavio je domaćin sa 1:0, golom Mehmeta Topala u posljednjem minutu sudijskog dodatka.