Oba Mančestera slave: Siti na plus dva od Liverpula, Junajted prestigao Arsenal

Siti je minimalnim rezultatom slavio na gostovanju Bornmutu i preuzeo prvo mjesto; Junajted je na svom terenu trijumfovao protiv Sautemptona 3:2 i tako se domogao četvrte pozicije
2985 pregleda 0 komentar(a)
Mančester junajted, Foto: PHIL NOBLE
Ažurirano: 02.03.2019. 18:27h

Mančester siti slavio je na gostovanju Bornmutu minimalnim rezultatom, čime je preuzeo lidersku poziciju i tako otišao na plus dva u odnosu na Liverpul, koji sjutra gostuje Evertonu. Nova tri boda za tim sa "Etihada" donio je Rijad Marez pogotkom u 55. minutu.

U prvom poluvremenu Siti je kontrolisao meč, ali nije imao previše izglednih šansi. Najbolju je imao Bernardo Silva koji nije iskoristio dodavanje Kevina de Brujnea i sa desetak metara promašio cijeli gol.

U finišu poluvremena, "građani" su ostali bez De Brujnea koji je morao da napusti teren zbog povrede, a umjesto njega ušao je Rijad Marez. Upravo je Alžirac uspio da slomi otpor rivala i u 55. minutu donese prednost timu Pepa Gvardiole udarcem iskosa sa desne strane.

Nastavio je aktuelni šampion sa pritiskom, Aguero je pogodio prečku u 80. minutu, ali do promjene rezultata nije došlo.

Mančester junajted je na svom terenu trijumfovao protiv Sautemptona 3:2 i tako se domogao četvrte pozicije prestigavši Arsenal, sa kojim se sastaje u sljedećem kolu. Junak meča bio je dvostruki strijelac Romelu Lukaku.

"Crveni đavoli" su jurili prednost Sautemptona od 26. minuta i gola Jana Valerija, ali u prvom poluvremenu nisu uspjeli da izjednače. Francuz se nalazio par metara van šesnaesterca sa desne strane, kada je poslao pravi projektil, a lopta završila u desnim rašljama De Heinog gola.

Izjednačenje je donio Andreas Pereira, fenomenalnim pogotkom u 54. minutu sa dvadesetak metara, da bi samo pet minuta kasnije preokret kompletirao Romelu Lukaku, na asistenciju Pereire.

Uzvratio je Sautempton preko Vard Prausa u 75. minutu, koji je maestralno izveo slobodan udarac sa 25 metara.

Konačan rezultat postavio je Lukaku svojim drugim pogotkom u 89. minutu.

Čuvar mreže Sautemptona, Angus Gan, odbranio je jedanaesterac Polu Pogbi u sudijskoj nadoknadi.