Klasični nokaut: Ajaks deklasirao Real i smijenio ga sa trona poslije 1.392 dana

15540 pregleda 15 komentar(a)
Igrači Ajaksa slave gol za 1:0, Foto: Reuters
Ažurirano: 05.03.2019. 21:09h

Šokantan rezultat u Madridu, šokantna smjena na evropskom tronu.

Nakon tri vezane titule, Real je Ligu šampiona u sezoni 2018/19 završio u osmini finala, porazom od Ajaksa u Madridu 4:1!

"Kralj" je ostao bez trona nakon tačno 1.392 dana.

Real je iz Amsterdama donio prednost od 2:1, ali je Ajaks na "Bernabeuu" očitao čas igre posrnulom i grogiranom šampionu, nanio mu najteži poraz u istoriji na evropskoj sceni.

Dušan Tadić je bio lider holandskog prvaka, odigrao meč života, asistirao dva puta i pogodio za 3:0.

Slijedi težak kraj sezone za Real, koji kasni 12 bodova za Barsom u Primeri, a eliminisan je iz Kupa Španije.

Istorijska noć je i za Totenhem, koji se prvi put od 2011. plasirao među osam najboljih u elitnom takmičenju.

Tim Mauricija Poketina pobijedio je Borusiju i u Dortmundu (1:0), nakon što je u Londonu slavio 3:0.

Hari Kejn je bio strijelac jedinog gola.

Tok mečeva

Već u narednom napadu - 4:1 za Ajaks. Tadić je iznudio slobodan udarac, a Šene matirao Kurtou. Nema više dileme, Ajaks ide među osam najboljih u Evropi.

Gol nade za Real - pogodio je Asensio u 70. minutu. Madriđanima trebaju još dva pogotka za četvrtfinale, a da ne prime nijedan.

Ajaks je poveo 3:0 majstorijom Tadića. Konsultovan je VAR zbog navodnog auta u korist Reala, ali sve je bilo uzalud.

Ipak, biće polemika zbog pogotka koji Real gotovo sigurno eliminiše.

Benzema je imao šansu, ali Real jednostavno ne umije da postigne gol.

Totenhem je poveo u Dortmundu - strijelac je Kejn za 1:0. Čini se da je sada jasno da Sparsi idu u četvrtfinale.

Real je dobro otvorio drugi dio. Asensio je probao, ali pored gola.

Počela su druga poluvremena: Real - Ajaks 0:2, Borusija - Totenhem 0:0.

Ajaks na poluvremenu imal velikih 2:0 protiv Reala, to je rezultat koji ga vodi u četvrtfinale nakon poraza od 2:1 u Amsterdamu.

Totenhem u Dortmundu čuva 0:0, iako je domaćin imao mnogo šansi da unese neizvjesnosti poslije 0:3 na "Vembliju".

Real i drugi put pogađa okvir gola. Sada je Bejl gađao u stativu.

Nema i dalje golova u duelu Borusije i Totenhema, uprkos dominaciji "milionera".

U samo nekoliko minuta dvije povrede u timu Reala - izašli su Vaskes i Vinisijus, a u igri su Bejl i Asensio.

U Dortmundu još nema golova, to je rezultat koji odgovara Totenhemu nakon pobjede 3:0.

Holandski tim je mogao i do 3:0 u Madridu. Neres je pokušao da lobuje Kurtou, ali je promašio...

Ajaks nije izgubio u posljednjih 47 utakmica u Ligi šampiona kada je prvi poveo.

19. minut: Ajaks vodi 2:0, ima rezultat koji ga vodi u četvrtfinale. Tadić se poigrao sa veznim igračima Reala, a onda je Neres matirao Kurtou.

7. minut: Šok u Madridu za domaćina - Ajaks je prvi put zaprijetio i poveo. Pogodio je Ziješ na pas Tadića.

4. minut i velika šansa za Real: Varan je pogodio prečku nakon centaršuta Vaskesa.

Počele su utakmice u Madridu i Dortmundu.

Prva dva učesnika četvrtfinala Lige šampiona znaće se večeras nakon duela Real - Ajaks i Borusija - Totenhem (21 čas).

Aktuelni prvak Evrope revanš u Madridu dočekuje poslije pobjede od 2:1 u Amsterdamu kada je slavio golovima Benzeme i Asensija.

Ajaks je u prvom susretu vjerovatno i zaslužio više, a jedini strijelac za "kopljanike" bio je Ziješ.

U Dortmundu, Borusija mora da napravi čud,o, pošto je u prvom meču u Londonu izgubila čak 3:0 od Totenhema.

Strijelci su bili Son, Fertongen i Ljorente.