"Đavoli" napravili čudo u Parizu 20 godina nakon čuda u Barseloni, Porto kaznio Džekove promašaje

Sinoć su plasman u četvrtfinale izborili Ajaks i Totenhem
16227 pregleda 5 komentar(a)
Markus Rašford slavi gol za prolaz Mančester junajteda, Foto: Reuters
Ažurirano: 06.03.2019. 21:09h

Mančester junajted je napravio čudo u Parizu, pobijedio PSŽ 3:1 i prošao u četvrtfinale Lige šampiona.

Navijači Junajteda ovu pobjedu opisuju kao najveći podvig od 1999. godine, kada je slavna generacija koju je vodio Aleks Ferguson osvojila Ligu šampiona, pobjedom nad Bajernom u finalu u Barseloni.

Kao i na "Parku prinčeva", i na "Dragaou", u duelu Porta i Rome, odlučio je VAR - Porto je nakon produžetka pobijedio Romu 3:1 (poslije 90 minuta bilo je 2:1, kao u Rimu), golom Telesa iz penala, koji je dosuđen pregledom snimka.

Juče su plasman u četvrtfinale izborili Ajaks i Totenhem.

Tok mečeva

116. minut - penal za Porto je dosuđen nakon gledanja snimka. Florenci je povukao za dres Fernanda, a sudija Čakir pokazao na bijelu tačku.

Aleks Teles za 3:1.

Dvije velike šanse propustio je Edin Džeko. Bosanski napadač mogao bi da bude tragičar Rome...

U Portu se igraju produžeci.

Čudo se dogodilo - Mančester junajted je pobijedio PSŽ 3:1 u gostima i nadoknadio poraz od 2:0 sa "Old traforda".

Gol za prolaz postigao je Rašford iz penala u 93. minutu. Penal je dosuđen nakon upotrebe VAR tehnologije.

PSŽ, jedan od navećih i najskupljih fudbalskih projekata svih vremena, doživio je još jedan šamar na najvećoj sceni.

90+3. minut - Mančester junajted vodi 3:1 i ima plasman u četvrtfinale.

Markus Rašford iz penala, koji je dosuđen zbog igranja rukom Kimpembea, a nakon što je sudija Damir Skomina gledao snimak sporne situacije.

53. minut - Porto - Roma 2:1. Musa Marega na centaršut Korone. U ovom trenutku igrali bi se produžeci na "Dragaou".

37. minut - Roma je izjednačila protiv Porta 1:1. De Rosi iz penala.

30. minut - Junajted ponovo vodi na "Parku prinčeva" - opet Lukaku. Velika greška Bufona, koji je odbio loptu nakon šuta Rašforda, a Lukaku kao da je očekivao kiks legendarnog golmana.

27. minut - Porto vodi protiv Rome - 1:0, ima rezultat koji vodi u četvrtfinale. Manolas je pogriješio, Musa Marega uzeo loptu, a zatim asistirao Tikinju...

12. minut - reakcija Pari sen Žermena, 1:1. Mbape asistent, strijelac Huan Bernat.

2. minut - Mančester junajted je poveo u Parizu. Romelu Lukaku za 0:1. Imaju li "đavoli" snage za senzaciju.

Velika greška Kerera, Belgijanac je presjekao loptu i prevario Bufona.

Počeli su mečevi.

Fudbaleri Pari sen Žermena imaju idealnu priliku da se plasiraju u četvrtfinale, Mančester junajtedu je potrebno čudo - "sveci" uoči revanša osmine finala na svom terenu imaju velikih 2:0 sa "Old traforda".

Junajted je, uz to, bukvalno desetkovan, dolazi bez deset igrača, Solskjer na klupi ima samo tinejdžere.

Porto i Roma traže put među osam, a Rimljani na "Dragaou" brane 2:1 iz Rima.