Budućnost silna u derbiju protiv Zete, Sutjeska čuva prednost, poraz Titograda

Zeta - Budućnost 0:3, Sutjeska - Iskra 2:0, Grbalj - Titograd 1:0 i Lovćen - Petrovac 1:3, u današnjim mečevima 23. kola Telekom 1. CFL
8554 pregleda 3 komentar(a)
Sa utakmice Zeta - Budućnost, Foto: Luka Zekovic
Ažurirano: 09.03.2019. 15:15h

Budućnost je dobila derbi u Golubovcima protiv Zete, bez ikakvih problema, sa ubjedljivih 3:0 i najavila borbu za titulu.

Podgoričani su upisali i četvrtu pobjedu u drugom dijelu sezone, uz 17 postignutih golova.

Do četvrte uzastopne, ukupno 11. pobjede ove sezone, Budućnost je došla golovima Stefana Milića u 12, Aleksandra Vujačića u 35. i Miloša Mijića u 88.

"Plavi" su uspjeli i da prebrode lošu tradiciju na "Trešnjici", jer su upisali tek drugi trijumf u posljednjih osam utakmica.

Budućnost se, ujedno, revanširala Zeti za poraz na stadionu pod Goricom (2:0) u prvom dijelu prvenstva, i sada timu iz Golubovaca bježi pet bodova.

Sutjeska je zadržala prednost u odnosu na Budućnost, slavila je kod kuće sa 2:0 protiv Iskre.

Do 13. trijumfa došla je golovima Marka Vučića u 33. i Alekse Marušića u 87. minutu.

OFK Titograd je poražen u gostima od Grblja 1:0, pa je neuspješno debitovao novi trener Titograda Austrijanac Peter Pakult, treći trener od početka sezone.

Odlučujući pogodak, za sedmi trijumf Grblja, postigao je Vladan Kordić u 6. minutu.

Poraz Titograda iskoristio je Petrovac i pobjedom protiv Lovćena preuzeo četvrto mjesto na tabeli.

Na Starom aerodromu je Provac slavio golovima Miloša Kalezića u 33, Šo Jamamota u 81. i Benjamina Kacića u 87. minutu. Jedini pogodak za Lovćen postigao je Driton Camaj u 70. minutu.

U narednom kolu, 13. marta, sastaće se: Budućnost - Petrovac, Rudar - Lovćen, Iskra - Mornar, OFK Titograd - Sutjeska i Zeta - Grbalj.

Milošević i dalje prvi na listi strijelaca

Nekadašnji fudbaler Iskre, Stefan Milošević sa devet golova vodeći je na listi strijelaca Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Član Budućnosti, Miloš Mijić postigao je sedam, a po gol manje njegov klupski drug Aleksandar Vujačić, napadač Sutjeske Božo Marković, Stefan Đorđević iz Grblja, Nikola Krstović iz Zete i japanski internacionalac u Petrovcu Šo Jamamaoto.

Po pet puta u listu strijelaca upisali su se Igor Ivanović (Budućnost), Mihailo Perović (Budućnost), Goran Vujović (Lovćen) i Vladan Kordić (Grbalj).

Prvi trofej Radija Crne Gore, u sezoni 2013/14, osvojio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti, a u naredne četiri golgeteri Sutjeske Goran Vujović i Igor Ivanović i igrači Mladosti, Marko Šćepanović i Zoran Petrović.