Benfika izbacila Dinamo, Zagreb plače zbog šanse Gojaka, podvig Slavije

Obamejang dao dva gola i asistirao u pobjedi nad Renom (3:0). Podvig Slavije, koja je u produžecima nadoknadila minus protiv Sevilje
7013 pregleda 0 komentar(a)
Slavlje fudbalera Benfike, Foto: Reuters
Ažurirano: 14.03.2019. 21:18h

Odiseja zagrebačkog Dinama u Evropi završila se tragedijom.

Tim Nenada Bjelice je nakon 49 godina dočekao evropsko proljeće, izbacio Viktoriju iz Plzenja i bio na pragu senzacije protiv Benfike, ali je ispao nakon produžetaka.

„Orlovi“ su u 71. minutu poveli preko Žonasa i nadoknadili minus iz Zagreba, da bi u četvrtom minutu produžetka Fero golčinom povisio na 2:0.

„Modri“ će, međutim, dugo kukati za šansom Amera Gojaka, koji je u 96. minutu nakon asistencije Danija Olma bio sam ispred Odiseasa Vlahodimosa, ali je šutirao pored stative.

Ubrzo je drugi žuti karton dobio Petar Stojanović, a Aleks Grimaldo možda i najboljim pogotkom sezone za konačnih 3:0 pokazao zašto je u tefteru svih velikih klubova koji traže lijevog beka...

Slavija je dva puta vodila u Pragu, ali je Sevilja „reprizirala“ rezultat iz Andaluzije (2:2) i izborila produžetke.

U njima su Španci poveli golom Franka Vaskesa u 98. minutu, ali je već u 102. izjednačio Holanđanin Mik van Buren.

I onda u 119. minutu delirijum na tribinama - nakon velike gužve i traljavih poteza mnogo igrača oba tima, loptu u mrežu Sevilje je ugurao njen štoper, Simon Kjer.

Odlična izdanja engleskih klubova u evropskim takmičenjima je nastavio Čelsi - nakon što su Liverpul, Mančester siti, Mančester junajted i Totenhem ušli u četvrtfinale Lige šampiona, sada su i „plavci” među osam najboljih u Ligi Evrope.

To je bilo i očekivano nakon 3:0 protiv Dinama na „Stamford bridžu”, ali niko nije mogao ni da pretpostavi da će tim Mauricija Sarija slaviti u Kijevu čak 5:0.

Blistao je Olivije Žiru, koji je stigao do savršenog het-trika, jer je davao golove s obje noge i glavom. On je i prvi strijelac Lige Evrope sa devet pogodaka.

Mrežu su pogodili i Markos Alonso i Kalum Hadson-Odoi, koji su upisali po asistenciju, baš kao i Žiru, nakon sjajnog pasa za mladog Engleza.

Savršena izdanja timova iz Premijer lige je zaokružio Arsenal, koji je nakon 1:3 u Francuskoj savladao Ren 3:0.

Heroj je bio Pjer-Emerik Obamejang, koji je pogađao u 5. i 72. minutu, a u 15. asistirao Ejnsliju Mejtland-Najlsu.

Ajntraht je izbacio Inter na „San Siru“. Nakon 0:0 u Frankfurtu, dvomeč je praktično riješio Luka Jović golom u 5. minutu.

Bez povrijeđenih, uvrijeđenih (Mauro Ikardi) i neprijavljenih igrača (Galjardini, Mario, Dalbert), Inter nije mogao da preokrene.

Nije čak imao ni dobru šansu, a mogao je i da primi još koji gol...

Prvi meč je i Napoli dobio 3:0, pa je mogao sebi da dozvoli poraz na gostovanju Salcburgu (3:1). Vođstvo timu Karla Anćelotija je makazicama donio Arkadijuš Milik u 14. minutu, ali su preokrenuli Munas Dabur u 25, Fredrik Gulbrandsen u 65. i Krištof Lajtgeb u 92. minutu.

Treći putnik u osminu finala je riješen nakon drame, jer je Krasnodar do željenog gola protiv Valensije došao u 85. minutu evrogolom rezerviste Magomeda Sulejmanova.

Domaći su imali rezultat za prolazak, jer je na „Mestalji” bilo 2:1, ali je Gonsalo Gedeš u 93. minutu sjajnom fintom izbacio upravo Sulejmanova i pogodio za veliko slavlje „slijepih miševa”.

Rezultati revanša osmine finala

Dinamo Kijev - Čelsi 0:5 (Žiru 4, 33, 59, Alonso 45+1, Hadson-Odoi 78) - prvi meč 0:3

Krasnodar - Valensija 1:1 (Sulejmanov 85 - Gedeš 90+3) - 1:2

Salcburg - Napoli 3:1 (Dabur 25, Gulbrandsen 65, Lajtgeb 90+2 - Milik 14) - 0:3

Arsenal - Ren 3:0 (Obamejang 5, 72, Mejtland-Najls 15) - prvi meč 1:3

Inter - Ajntraht 0:1 (Jović 5) - 0:0

Viljareal - Zenit 2:1 (Moreno 29, Baka 47 - Ivanović 90+1) - 3:1

Benfika - Dinamo Zagreb 3:0, nakon produžetaka (Žonas 71, Fero 94, Grimaldi 105) - 0:1

Slavija Prag - Sevilja 4:3, nakon produžetaka (Ngado-Ngađi 15, Souček 47. penal, Van Buren 102, Kjer 119. penal - Ben Jeder 44. penal, El Hadadi 54, Vaskes 98) - 2:2