Mađarska "laka konjica" šokirala svjetske viceprvake

I Hrvatska treba da žali što u kvalifikacijama nema VAR-a, jer bi osvojila makar bod u Budimpešti
5474 pregleda 3 komentar(a)
Adam Salai, Foto: BERNADETT SZABO
Ažurirano: 24.03.2019. 20:48h

Hrvatska je poražena u Budimpešti! Svjetski viceprvak okliznuo se na gostovanju Mađarskoj u drugoj utakmici grupe E kvalifikacija za EURO 2020.

"Vatreni" su poveli golom Rebića već u 13. minutu. Ipak, igra Hrvatske nije bila na očekivanom nivou, daleko od toga.

Iskoristila je to "laka konjica", baš kao i lošu odbranu Lovre Kalinića, da u 35. minutu golom Salaija poravna.

Potpuni preokret Mađarskoj je potpisao Patkai u 76. minutu, koji je iskoristio grešku sudije - oslonio se na Leovca, došao do lopte i karate udarcem je proslijedio u mrežu nesigurnog Kalinića.

Obje ekipe su na po tri boda, pošto su Hrvati na startu dobili Azerbejdžan (2:1), a Mađari su izgubili u Slovačkoj sa 2:0.

Ulogu favorita nije opravdala ni Austrija, koja je poražena u Izraelu sa 4:2.

Austrijanci su poveli golom Arnautovića u 8. minutu, ali ja Zahavi, napadač Gvangžu RF -a kojeg vodi Piksi Stojković, preokrenuo het -trikom.

Pogađao je u 34, 45. i 55. minutu. na 4:1 povisio je Dabur u 66. a konačan rezultat Arnautović je postavio u 75.

Austrija je bez bodova nakon dvije utakmice u grupi G, dok Izrael ima četiri boda, jer je na startu kući sa Slovenijom odigrao 1:1.

Škotska je slavila u San Marinu (2:0) nakon šokantnog poraza u Kazahstanu (4:0)