Sigurna pobjeda Sitija za povratak na prvo mjesto

Aktuelni šampion je na "Krejven kotidžu" slavio sa 2:0 i preuzeo čelo tabele od Liverpula, koji je imao odigranu utakmicu više.
1081 pregleda 0 komentar(a)
Igrači Mančester sitija, Foto: Reuters
Ažurirano: 30.03.2019. 15:53h

Mančester siti nije imao previše problema na gostovanju Fulamu.

Aktuelni šampion je na "Krejven kotidžu" slavio sa 2:0 i preuzeo čelo tabele Premijer lige od Liverpula, koji je imao odigranu utakmicu više.

Građani su poveli već u petom minutu, kada je Bernardo Silva sa ivice šesnaesterca matirao Serhija Rika.

U 27. minutu prednost je duplirao Serhio Aguero svojim 19. golom u sezoni, dok su kod domaćih u prvih 45 minuta, izgledne prilike propustili Rajan Sesenjon i Džo Brajan.

U drugom poluvremenu tim Pepa Gvardiole diktirao je tempo, Kajl Voker pogodio je stativu u 80. minutu, ali rezultat je ostao nepromijenjen.

Mančester siti lider je na tabeli sa 77 bodova, prati ga Liverpul sa bodom manje.

Fulam je nakon ovog poraza ostao na 19. mjestu i šest kola prije kraja kasni 13 bodova za Barnlijem, koji se nalazi van zone ispadanja, ali ima i odigran meč manje.