"Tobdžije" trijumfovale nad Njukaslom i preskočile Junajted i Totenhem

1339 pregleda 1 komentar(a)
Slavlje fudbalera Arsenala nakon drugog pogotka, Foto: DAVID KLEIN
Ažurirano: 01.04.2019. 23:24h

Fudbaleri Arsenala savladali su Njukasl u preostalom meču 32. kola Premijer lige rezultatom 2:0 i tako se domogli treće pozicije, prestigavši Mančester junajted i Totenhem, od kojih sada ima dva boda više.

"Tobdžije" su u prvom poluvremenu imali inicijativu, a u 30. minutu domaćin je slomio otpor Njukasla i golom Arona Remzija poveo. Odbrana "svraka" spriječila je prodor Aleksandra Lakazeta, lopta se odbila do Velšanina, čiji je udarac uz pomoć stative završio iza leđa Martina Dubravke.

Rondon je već u sljedećem napadu imao šansu za izjednačenje, ali je njegov šut zaustavio Leno.

Spektakularna akcija viđena je u 83. minutu, kada su dupli pas odigrali Lakazet i Aubamejang, a Francuz je završio efektnim prebacivanjem golmana za konačnih 2:0.

Ono što bi moglo da predstavlja brigu za tim Unaja Emerija je povreda kapitena i strijelca vodećeg pogotka Remzija, koji je napustio teren u 67. minutu.