Votford preko preokreta i produžetaka do finala FA kupa

"Stršljenovi" su gubili i 2:0 od Vulverhemptona, ali su uspjeli da izbore produžetke i na kraju trijumfuju
592 pregleda 0 komentar(a)
Igrači Votforda slave ulazak u finale, Foto: Reuters

Poznat je i drugi finalista FA kupa - Votford će se boriti sa Mančester sitijem za pehar u finalu na "Vembliju" 18. maja.

Votford je u polufinalu slavio nad Vulverhemptonom rezultatom 3:2 nakon produžetaka.

Vulvsi su poveli golom Doertija u 36. minutu na asistenciju Žote, da bi prednost duplirao Raul Himenez u 62.

Četiri minuta kasnije u igru je ušao Delofeu, a isti igrač je u 79. smanjio na 2:1.

Činilo se da je Vulvs uspio da odoli i plasira se u finale, ali je u posljednjem minutu regularnog toka dosuđen jedanaesterac za "stršljenove".

Nakon VAR provjere, siguran realizator bio je Troj Dini, koji je odveo meč u produžetke.

U dodatnih 30 minuta, pobjedu je obezbijedio Delofeu, svojim drugim pogotkom u 104. minutu.