Juve će pričekati na proslavu Skudeta, Đenova nije slavila u Napulju

Đenova je remizirala u Napulju, iako je od 28. minuta imala igrača manje
1250 pregleda 0 komentar(a)
Dris Mertens, Foto: Claudio Peri

Juventus je imao priliku da sedam kola ,prije kraja Serije A proslavi osmi uzastopni Skudeto. Ipak, za to je trebalo da Đenova slavi u gostima Napoliju, ali uprkos dobroj igri nije mogla više od boda (1:1).

Ipak, pitanje je samo trenutka, jer Stara dama u odnosu na prvog pratioca, Napoli, ima 20 bodova više.

Đenova je bolje ušla u utakmicu i preko Gorana Pandeva je propustila par prilika prije nego što je VAR pokazao da je Stefanoi Sturaro zaslužio isključenje u 28. minutu.

I kada je Napoli poveo golom Drisa Mertensa u 28. minutu, činilo se da gostima iz Đenove prijeti potop.

Ipak, gosti se nisu predavali i u trećem minutu nadoknade poluvremena je proradila ex-Ju veza - Makedonac Pandev je dodao do Srbina Darka Lazovića koji je loptu poslao iza leđa grčkog golmana Karnezisa.

U nastavku je Napoli kontrolisao utakmicu, dominirao a naročito u finišu je propustio brojne prilike, ali je svoj udio u konačnom rezultatu sjajnim odbranama imao i rumunski golman Andrej Radu.

Đenova je osvojila mvažan bod u borbi za osptanak, jer ima 34 boda, sedam više do zone ispadanja.