Arsenal osvojio i Napulj, Ajntraht iz ofsajda do polufinala

2486 pregleda 0 komentar(a)
Aleksandr Lakazet slavi jedini gol u gradu pod Vezuvom, Foto: Reuters

U polufinalu Lige Evrope igrače dva londonska kluba, Čelsi i Arsenal, kao i Ajntraht i Valensija.

„Plavci” i „slijepi miševi” su rutinski odradili posao u revanšima, jer su nakon pobjeda u gostima savladali Slaviju iz Praga (4:3), odnosno Viljareal (2:0) i pred svojim navijačima.

U derbiju četvrtfinala, Arsenal je i drugi put za sedam dana savladao Napoli. Nakon 2:0 na „Emirejtsu”, večeras je tim specijaliste za Ligu Evrope, Unaija Emerija, osvojio i Napulj golom Aleksandra Lazaketa u 36. minutu iz slobodnog udarca i izborio duele sa Valensijom.

Na megdan Čelsiju će Ajntraht, koji je nadoknadio minus iz Lisabona (2:4) i pobjedom nad Benfikom (2:0) stigao do najvećeg uspjeha u Evropi od 1980. godine, kada je osvojio UEFA kup.

Njemci su, međutim, imali i pomoć sudija, jer je Filip Kostić gol za vođstvo u 37. minutu postigao iz ofsajda. Benfika je nakon toga imala više šansi, ali je pogodio samo Sebastijan Rode u 67. i donio veliku radost navijačima.

Gosti iz Portugala su mogli do polufinala, ali je rezervista Eduardo Salvio u 85. minutu pogodio stativu.

Rezultati četvrtfinala

Ajntraht - Benfika 2:0 (Kostić 37, Rode 67) - prvi meč 2:4

Čelsi - Slavija Prag 4:3 (Pedro 5, 27, Deli 10. autogol, Žiru 17 - Souček 26, Ševčik 51, 55) - 1:0

Napoli - Arsenal 0:1 (Lakazet 36) - 0:2

Valensija - Viljareal 2:0 (Latore 13, Pareho 54) - 3:1