Prvijenac Fodena za trijumf Sitija i povratak na prvo mjesto

Tim Pepa Gvardiole slavio je rezultatom 1:0, a jedini gol na meču postigao je 18-godišnji Fil Foden u petom minutu
639 pregleda 0 komentar(a)
Igrači Sitija proslavljaju jedini pogodak na meču, Foto: Reuters

Fudbaleri Mančester sitija savladali su Totenhem po drugi put u četiri dana, ali ovoga puta pobjeda je značila više - povratak na lidersku poziciju Premijer lige, za razliku od srijede, kada im trijumf nije bio dovoljan za plasman u polufinale Lige šampiona.

Tim Pepa Gvardiole slavio je minimalnim rezultatom i vratio se na čelo tabele, a jedini gol na meču djelo je 18-godišnjeg Fila Fodena.

Domaćin je i ovoga puta poveo rano - Foden je glavom zatresao mrežu "spursa" već u petom minutu, na asistenciju Serhija Aguera i tako postigao prvi pogodak u Premijer ligi.

U prvih 45 minuta Siti je uglavnom držao loptu u svom posjedu, a gosti prijetili iz kontranapada.

Son je propustio par izglednih šansi, Kristijan Eriksen jednu, ali na visini zadatka bio je Ederson, pa je mreža "građana" ostala netaknuta.

U drugom poluvremenu gosti su bili manje opasni, Siti je kontrolisao utakmicu pa do promjene rezultata nije došlo.

Problem za domaće predstavlja nova povreda Kevina de Brujnea, koji je napustio teren u 38. minutu.

Mančester Siti je sada prvoplasirani sa 86 bodova, bodom više od Liverpula.