Jedini gol u Londonu postigao je Doni van de Bek u 15. minutu.

Totenhem
Ajaks
  • 15
    Van de Bek
Sve što je Ajaks večeras pokazao u Londonu govori da je na dobrom putu i da zaigra u finalu Lige šampiona 1. juna na stadionu "Vanda Metropolitano" u Madridu.
"Kopljanici" su savladali Totenhem u prvom meču polufinala i za to im je bio dovoljan jedan gol - postigao ga je Doni van de Bek u 15. minutu.
Izostanak povrijeđenog Harija Kejna, suspendovanog Sona, pa Jana Fertongena kojem je večeras stradao nos, kao da su "otupili" oštricu Totenhema, pa Maurisiju Poketinu ostaje da do naredne srijede pronađe dobitnu formulu...
Ajaks čak može i da žali što prednost nije ubjedljivija, jer je veliku šansu za 2:0 desetak minuta prije kraja propustio Ruben Neves kada je pogodio stativu.
90
Kraj meča u Londonu. Ajaks je slavio 1:0 pred revanš za osam dana u Amsterdamu.
Whistle
Tri minuta sudijske nadoknade. Ajaks vodi 1:0.
87
U igri je iskusni Huntelar. Ušao je umjesto Ziješa.
Substitute
Pet minuta dijeli Ajaks od pobjede u prvom meču polufinala Lige šampiona.
80
Oba beka je zamijenio Poketino. Dejvis je ušao umjesto Rouza, a Fojt je zauzeo Tripijeovu poziciju.
Substitute
78
Velika šana za Ajaks. Tadić je proigrao Neresa, a ovaj iz odlične pozicije pogodio stativu.
Shot
75
Dobar napad Totenhema - Veltman je izblokirao Rouza.
Shot
Ajaks kontroliše ritam meča. Ima i rezultat kojim je sasvim zadovoljan. Do kraja je još 20 minuta.
65
Prva izmjena u timu Ajaksa. U igri je Mazraui umjesto Šenea.
Substitute
64
Veltman je zapisan zbog povlačenja Alija.
Yellow
63
Agresivniji domaćin. Rouz je centrirao, a Moura loše šutirao glavom.
Shot
50
Probao je Ali, ali nije iznenadio Onanu. Totenhem je mnogo bolje otvorio drugo poluvrijeme.
Shot
Ovako je izgledao izlazak iz igre Fertongena nakon sudara sa Alderveireldom. Čak je djelovalo kao da će da izgubi svijest.
46
Dva odlična pokušaja na obje strane najava su odličnog drugog poluvremena.
Shot
Počelo je drugo poluvrijeme u Londonu.
45
Poluvrijeme u Londonu - Ajaks zasluženo vodi golom Van de Beka.
Whistle
45
Najbolju šansu za Sparse propustio je Alderveireld nakon prekida Eriksena.
Shot
39
Fertongen nije mogao da nastavi. Umjesto njega na terenu je Sisoko.
Substitute
Pauza traje već nekoliko minuta. Ukazuje se pomoć Fertongenu kojem je stradao nos u sudaru sa saigračem Alderveireldom.
Ajaks je dao 161. gol u sezoni 2018/19.
30
Žuti karton je dobio neoprezni lijevi bek Ajaksa Taljafiko.
Yellow
Pogledajte pogodak kojim Ajaks vodi u Londonu.
Van de Bek je treći najmlađi strijelac u polufinalu Lige šampiona, nakon Nordina Vutera i Marija Melhiota.
24
Velika šansa za Ajaks. Van de Bek je mogao i do drugog gola, ali je Ljoris sačuvao domaćina.
Shot
Ajaks dominira nakon vodećeg gola.
15
Vodi Ajaks - Ziješ je asistirao, a Van de Bek rutinski matirao Ljorisa.
Goal
14
Prijeti Ajaks, ali bezuspješno. Ziješ je u ofsajdu.
Offside
Miran početak u Londonu - nema golova, nema ni šansi nakon osam minuta.
1
Počeo je meč na veličanstvenom "Totenhem hotspur stadionu".
Whistle
Velikan iz Amsterdama je četiri puta bio prvak Evrope - 1971, 1972, 1973. i 1995. godine.
Ajaks je sezonu u Ligi šampiona počeo još u drugom kolu kvalifikacija. Da bi došao do elite morao je da pobjeđuje Šturm iz Graca, belgijski Standard i Dinamo iz Kijeva.
Totenhem je prvi put u polufinalu Liga šampiona (bio je i 1962. dok je bio Kup šampiona), a Ajaks nije bio među četiri najbolja od 1997. godine
Totenhem i Ajaks odigraće večeras (21) prvi meč polufinala Lige šampiona. Treneri su odredili sastave za ovu utakmicu: