• 83
    Leo Mesi
Liverpul
Stadion Nou kamp. Sudija: Bjorn Kujpers (Holandija)
Barselona je na korak od finala, nakon ubjedljive pobjede nad Liverpulom na "Nou kampu" - 3:0.
Luis Suares je u 26. minutu pogodio za 1:0, Mesi povisio na 2:0, a u 83. minutu iz briljantnog slobodnog udarca postavio konačan rezultat.
Liverpul ima za čim da žali. Gosti nisu nijednom bili u podređenom položaju, a imali su u drugom poluvremenu tri velike šanse kod rezultata 1:0, da bi nakon trećeg primljenog gola, Salah sa pet metara pogodio stativu.
Revanš je 7. maja na "Enfildu".
94
Velika šansa za Dembelea, koji je loše zahvatio loptu...
Shot
84
Stativa za Liverpul. Firminov šut je na gol liniji zaustavio Rakitić, a Salah sa pet metara pogodio stativu.
Shot
83
Kakav gol Lea Mesija - slobodan udarac sa 30-ak metara, lopta je završila u gornjem desnom uglu - 3:0
Goal
75
2:0 za Barselonu, u trenucima kada je Liverpul kontrolisao sve i išao na izjednačenje. Prva opasnija akcija Barse, Suares je pogodio prečku, a Leo Mesi se ušetao u gol.
Shot
60
Izašao je Kutinjo, na terenu Semedo
Substitute
59
Efektna akcija Liverpula. Duga lopta Van Dajka za Salaha, povratni pas na vrh šesnaesterca, Vajnaldum je propustio loptu, a Milner sa 14 metara tukao pravo u Ter Štegena
Shot
53
Ponovo Ter Štegen, ovoga puta nakon šuta Salaha.
Shot
47
Opasan šut Milnera, Ter Štegen je izbacio u korner.
Shot
46
Počelo je drugo poluvrijeme.
Whistle
Prvim golom Luisa Suaresa u Ligi šampiona ove sezone, Barselone nakon 45 minuta ima 1:0 protiv Liverpula.
Sjajan meč, žestok ritam, brzina igre i pokreta - spektakl pružaju oba tima na Nou kampu.
35
Dobra šansa za Liverpul, Henderson je lansirao Manea, koji je poslao loptu preko prečke
Shot
26
Vodi Barselona. Luis Suares. Blistava reakcija napadačkog predatora nakon ubacivanja Albe - Urugvajac se ubacio između dva štopera, zakačio loptu i prevario Alisona
Goal
Sjajan tempo, brza igra, dvije tehnički izuzetno darovite ekipe...
Peh za Liverpul - odlični Keita je povrijeđen, mijenja ga Henderson
15
Pokušaj Kutinja, pravo u Alisona
Shot
I u kaznenom prostoru Liverpula sporna situacija - Mesi je bio u driblingu, a lopta pogodila Matipa u ruku. Opet Kujpers nije sudio ništa...
Interesantna situacija pred golom Barse. Pao je Mane, iza njega je bio Pike, a sudija Kujpers nije reagovao
4
Prva opasnost u šesnaestercu Liverpula. Brza i precizna akcija Mesija i Rakitića, u korner je izbacio loptu Matip.
1
Počeo je meč.
Whistle
Liverpul bez Firmina u startnoj postavi, Kutinjo dobio prednost u odnosu na Dembelea.
Barselona i Liverpul igraju prvi meč polufinala Lige šampiona.
Poznati su sastavi timova:
Barselona i Liverpul su imali potpuno drugačiji put do polufinala Lige šampiona. Katalonski gigant je rutinski odradio grupu, onda i dvomeče sa Lionom i Mančester junajtedom, a “redsi” su pravu snagu i dominaciju pokazali tek u nokaut fazi u duelima sa Bajernom i Portom.
Svi pamte probleme koje je Liverpul imao u grupi, poraz od Crvene zvezde u Beogradu, eliminacija je visila u vazduhu - do nje bi i došlo da Alison Beker u posljednjim sekundama posljednje utakmice u grupi nije odbranio zicer Napolijevom Arkadijušu Miliku...