Englesko finale na pomolu

Arsenal savladao Valensiju na „Emirejtsu“ (3:1), Čelsi u Frankfurtu igrao 1:1 sa Ajntrahtom, za koji je majstorski gol glavom dao Luka Jović
2359 pregleda 0 komentar(a)
Aleksandr Lakazet slavi jedan od svoja dva gola, Foto: Reuters

Ako već od engleskog finala Lige šampiona gotovo sigurno neće biti ništa, jer su Liverpul i Totenhem izgubili prve mečeve, dva premijerligaša bi mogla da se sudare u meču za titulu u Ligi Evrope.

Arsenal je nakon preokreta savladao Valensiju na „Emirejtsu“ 3:1. „Slijepi miševi“ su poveli golom Francuza Muktara Dijakabija u 11. minutu, ali je u 18. i 26. preokrenuo njegov zemljak Aleksandr Lakazet.

Bivši napadač Liona je tako postao treći igrač Arsenala koji je dao dva gola u polufinalima evropskih takmičenja, nakon napadača Čarlija Džordža (Kup sajamskih gradova 1970) i štopera Stiva Bolda (Kup pobjednika kupova 1995).

„Tobdžije“ su u 90. minutu napravile veliki korak ka finalu, jer je asistent kod prvog pogotka, Pjer-Emerik Obamejang, postavio konačnih 3:1.

Čelsi, s druge strane, nije pobijedio, ali nakon 1:1 u Frankfurtu je znatno bliži finalu u Bakuu 29. maja.

Luka Jović je majstorskim golom glavom donio prednost Ajntrahtu u 23. minutu, a u 45. je izjednačio Pedro.

„Plavci“ su do kraja dominirali, imali mnogo više šansi, ali se mreža Kevina Trapa nije tresla.